صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: اقتصاد روستاها با اجرای طرح روستای بدون بیکار در کشور شکوفا می شود.

اصغر نورالله زاده در گفتگو با برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: اقدامات زیادی در قالب طرح روستای بدون بیکار جهت توسعه کسب و کار و اشتغالزایی برای روستائیان از دو سال قبل در کشور اجرا شده است.

وی اظهارداشت: خوشبختانه در راستای اجرای این طرح روستاهایی که دارای چند محصول با مزیت رقابتی هستند در دو فاز شناسایی «ظرفیت ها» و «افراد کارآفرین» مورد مطالعه قرار گرفته است.

مدیرعامل صندوق کارافرینی امید ادامه داد: طی دو سال گذشته ضمن مطالعه 100 روستا کارآفرینان متناسب با ظرفیت‌های توسعه کسب و کار نیز شناسایی و در عین حال حمایت مالی شده اند.

وی همچنین گفت: انتظار می رود تا پایان امسال در هر شهرستان حداقل یک روستا برای اجرای طرح روستای بدون بیکار شناسایی شود.

نورالله زاده اظهارداشت: کسب و کارهای مورد راه اندازی در این 100 روستا مربوط به حوزه گردشگری، اقامت، پذیرایی، گلخانه و مواردی از این دست بوده که متناسب با مزیت هر روستا شکل گرفته است.

وی ادامه داد: طرح روستای بدون بیکار در روستای محمدآباد پسکوه استان خراسان جنوبی و روستاهای اسطلخ جان و حلیمه جان استان گیلان به نحو مطلوب اجرایی شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح روستای بدون بیکار از محل منابع داخلی صندوق کارآفرینی امید و صندوق توسعه ملی تامین می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای اجرای این طرح در سطحی وسیع تر به منابع مالی بیشتری نیاز است به رادیو اقتصاد یادآور شد: برای تداوم اجرای طرح روستای بدون بیکار حضور دستگاه های دیگر برای توانمندسازی روستائیان الزامی است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «حسن سعید کلاهی، سید وحید موسوی و حمید رضا کجوری» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • تقاطع فرهنگ و مروری بر رویدادهای مهم فرهنگی سال 97 در حوزه های مختلف

  • روایت خاطرات شهدا

  • آواها و نواها در شب شهادت حضرت زینب (س)

  • تبیین ویژگیهای اخلاقی و معنوی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) درهمتای آینه

  • گفت و گو با بهار در لحظات شیرین تحویل سال نو

  • نگاهی به تاریخ ملی شدن صنعت نفت، فرازها، فرودها و آینده این صنعت

  • افزایش 15 تا 20 درصدی آمار سفر نسبت به سال 97

  • مداحان برجسته کشور در راهیان نور حضور دارند

  • کاربرد فناوری نانو در صنعت آب کشور

  • پخش زنده بیانات مقام معظم رهبری از رادیو معارف