صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

دکتر نیلوفری گفت: یکی از راهبردهای سرویس های بیگانه در تحریف عاشورا، سرمایه گذاری بر شور حسینی و نه بر شعور حسینی است.

ویژه برنامه " از سکوت تا بایکوت " رادیو گفت و گو به مناسب فرارسیدن ایام محرم و با موضوع اهمیت نهضت عاشورای حسینی و علل انتشار شایعه و کذب دستگاه های رسانه ای غربی در هجمه گسترده به این رویداد مهم تاریخی و با حضور دکتر بهزاد نیلوفری پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی به روی آنتن رفت.

دکتر نیلوفری در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: " دین اسلام بر پایه دانش استوار است." دانش به معنای شعور، معرفت و شناخت آگاهی بوده و این یک دکترین حیات بر اساس فهم و شناخت است.

وی در ادامه این مطلب افزود: امام حسین (ع) در روایتی می فرمایند: "هر کسی که خود را بشناسد خدای خود را شماخته است." این دو مسئله اگر مورد توجه و شناخت انسان قرار بگیرد قطعاً واقعه کربلا می تواند یک جریان راهبردی در طول اعصار مختلف باشد.

پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: از اختلاف بین جریان حق و باطل است که جریان زندگی تولید می شود و به انسان ها شناخت می دهد تا بتوانند نور را از تاریکی تشخیص دهند؛ لذا برنامه ریزی جریان باطل در دنیا که امروز رسانه های عظیمی را سرمایه گذاری کردند و افکار عمومی را به وسیله آن جهت می دهند مبتنی بر همین روال است.

دکتر نیلوفری در ادامه برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو بیان با اشاره به روایتی از امام حسین (ع) بیان کرد: امام حسین (ع) می فرمایند: "من برای احیای دین جدم قیام کردم." دین مبین اسلام هم اکمال و اتمام شرافت های اخلاقی است. آنچه که سمفونی زیبای واقعه کربلا و عاشورا را شکل می دهد هدف والای اباعبدالله (ع) است.

وی با اشاره به راهبردهای رسانه های بیگانه و شبکه های ماهواره ای در تحریف واقعه عاشورا گفت: سرویس های بیگانه به ویژه سرویس اینتلیجنت قدمت در فرقه سازی و ایجاد انشقاق بین ادیان و گروه های تفکری500 ساله دارد. یکی از راهبردهای سرویس های بیگانه در تحریف عاشورا، سرمایه گذاری بر شور حسینی و نه بر شعور حسینی است. لذا شیعه لندنی و مراجع خودانتصابی در همین راستا پایه گذار شده اند. زیرا به ظاهری تاکید می کند که از معنا تهی است.

پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: شعائر حسینی به معنای قمه زدن، زنجیر زدن و علم برداشتن نیست بلکه عشق و معرفت و شعور و آگاهی است. آنچه که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس شد شعور حسینی و بصیرت ناشی از درس های عاشورا بود.

اخبار پربازدید

  • احیای باشگاه رادیویی معاونت صدا

  • آغاز پخش یک سریال نمایشی با همکاری 2 شبکه رادیویی

  • انتصاب فرمانده بسیج حوزه معاونت صدای رسانه ملی

  • انتصاب مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت صدا

  • سلبریتی ها و مهندسی فرهنگی در میدان آزادی رادیو فرهنگ

  • خوانش بخشی از کتاب « اشتباه در بخت ستارگان» در «رویای کاغذی»

  • انگیزه «میرزا رضا کرمانی» از قتل ناصرالدین‌شاه در« شنیدنی های تاریخ»

  • جمعه در رادیو فرهنگ بشنوید: بررسی موسیقی فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»

  • نگاهی بر ویژگیهای فعال رسانه ای منتظر در برنامه "تا جمعه ظهور"

  • راهکاری برای مقابله لجبازی کودکان و نوجوانان دربرنامه «خشت اول»