صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

آیت الله علم الهدی با حضور در برنامه پارک شهر رادیو تهران درباره شرایط کنونی اقتصاد مردم گفت: ما شرمنده مردم هستیم.

برنامه پارک شهر رادیو تهران با سیداحمد علم الهدی، نماینده مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت وگو کرد.
وی با تاکید بر این که مفاسد اقتصادی در کشور زیاد است، گفت: مفاسد اقتصادی در کشور زیاد است، مقداری که برای نظام دینی والهی قابل تامل نیست برای مردمی که خون و جان دادند. اما روز افزون بودن آن معلوم نیست، شکل آن عوض شده است. همیشه جریان قدرت و ثروت در این کشور منشاء مفاسد بوده است. بعد از پیروزی انقلاب مدتی منزوی شده بود اما پس از مدتی در شکل های مختلف خودش را نشان داده است این جریان روز افزون نیست و وجود داشته است و وجود هم دارد. ممکن ماهیت عناصر آن عوض شود، جریان مفاسد اقتصادی حتی در زمان پیامبر هم وجود داشته است، اما کنترل شده بود.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در ادامه افزود: مملکت در یک زلزله به سر می برد در مسئله اقتصاد این فاجعه است که مردم آب و نان شان وابسته به طلا باشد این برای جامعه گشنده است. اشتغال و محرومیت زدایی قصه دوم است و تنها اشکال به دولت نیست من دولت ستیز نیستم درد جامعه است. بنده نسبت به هر بلایی که به سر مردم می آید مسئول هستم اینها روزی که از مردم رای گرفتند وضع مردم اینگونه نبود که طلا و ارز محور سبد کالای مردم شده است.
ما شرمنده مردم هستیم ما خجالت می کشیم ، مسئولین باید راه را باز کنند، اگر نمی توانند اعلام کنند نمی توانیم. ما در بحث اقتصاد مقاومتی عمل نکردیم مرتب درها برای ورد اجناس خارجی غیر ضروری باز شد مردم راهشان را بلد هستند، ما باید بستر عملکرد مردم را فراهم کنیم.
آیت الله علم الهدی معتقد است: ریشه خود جریان مفاسد اقتصادی، ثروت و قدرت است. جامعه ما متاسفانه در توسعه بی بندباری ها و مفاسد تا اندازه ای پیش رفته و اینها خواه و ناخواه باورمندی های دینی مردم را کم می کند، زمانی که باورمندی های دینی کم شود، بازار توسعه حیله و مکرهای جریان قدرت و ثروت باز می شود.
احساس به مسئولین چه در حوزه مجلس و دولت و سایر قوا دیگر دست نمی دهد، اگر این احساس دست داد بایستی جریان قدرت و ثروت را مهار کنند و فضا و امکانات اجرایی برنامه ها باز نشود. افرادی که به عنوان یک اقلیت می خواهند تمام منافع اکثریت را ببرند راه پیدا نکنند. اگر این احساس به مسئولین ما دست داد کار پیش می رود که متاسفانه این احساس دست نمی دهد گاهی حرف می زنند و برنامه می دهد، ما در این عرصه باید وارد عمل و اجرا شویم که در این قسمت دستگاه ها ضعیف عمل می کنند.
وی افزود: اگر آستان قدس رضوی در مسائل مدیریتی الگو قرار دهیم در مسئله اشتغال و محرومیت زدایی توانسته 2 هزار شغل برای قشر محروم در روستاها ایجاد کند. ما مشکل اشتغال در پایین جامعه و در روستاها داریم، ایجاد اشتغال در این مناطق آسان تر است، اگر اشتغال را از قشر ضعیف شروع کنیم موفق تر خواهیم بود ما باید الگو بگیریم.

اخبار پربازدید

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی

  • رمزگشایی رادیو ایران از انتقال آب خزر به سمنان

  • تاثیر ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی موفقیت

  • سیره عملی حضرت زهرا (س)