صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

بر نامه صبح به وقت فرهنگ با رویکرد جدید برنامه های صبحگاهی رادیو فرهنگ، از دوم تیر ماه ، باز طراحی و پخش می شود.

«صبح به وقت فرهنگ» ترانه ای که شنیدنی است
بر نامه صبح به وقت فرهنگ با رویکرد جدید برنامه های صبحگاهی رادیو فرهنگ، از دوم تیر ماه ، باز طراحی و پخش می شود.
این برنامه را هر روز ساعت 6:30 تا 7:55 می توان از رادیو فرهنگ شنید.
در این بازطراحی در محتوا ضروری بود که لایه های گوناگون « پیام » سنجیده تر و عمیق تر به مخاطبان انتقال یابد از این رو موضوع های برنامه مستقل از بایدهای اداری کنداکتور با در نظر گرفتن نیازهای روزمره مخاطب انتخاب می شود.
در حیطه شکل و قالب اجرا ، صبح به وقت فرهنگ در این بازطراحی با ریتم تندتر و فضاهای متفاوت تری ارائه می شود.
صبح به وقت فرهنگ با استفاده از نمایه های رادیویی و در بخش های گوناگون- که هر یک زمان بندی تعریف شده ای دارد- بطور زنده پخش می شود. در این برنامه با همکاری نویسندگان متخصص در بخش های گوناگون گفتار کیفیت بهتری یافته است . ضمن آنکه روزآمدی برنامه حفظ شده و در لایه های زیرین آن به رشد، تربیت ، آموزش و پرورش و آموزش عالی پرداخته می شود.
صبح به وقت فرهنگ با تقسیم روزها و طراحی کنداکتور مستقل ، توانسته است از حضور برنامه سازان کارآمد بیشتری بهره ببرد بطوریکه در هر قسمت آن ( به مدت 85 دقیقه) از وجود 3 نفر نویسنده ، یک گزارشگر ، یک راوی ، سه کارشناس متخصص ، یک کارشناس خبر ، یک هماهنگی و آیتم ساز ، یک تهیه کننده و یک گوینده استفاده می شود.
مدیریت این مجموعه در هر روز به عهده یک سردبیر و تهیه کننده گذارده شده که این مسئله در بهبود کیفیت محتوایی برنامه موثر است. ضمناً درروزهای پنجشنبه و جمعه ساختار برنامه و رویکرد آن کاملا متفاوت است.
به نظر می رسد با رویکرد جدید، امکان مشارکت بیشتر مخاطبان در این برنامه فراهم گردیده و جذابیت شنیداری آن به لحاظ رسانه ای افزایش یافته است.
طراحی کل این مجموعه جدید به عهده مسعود عابدین نژاد ( قائم مقام رادیو فرهنگ) بوده است وتهیه کنندگان آن عبارتند از : مرتضی اسدامرجی ، پرویز جمالی ، مرتضی صداقت گو و امیررضا راز.
نکته برجسته در صبح به وقت فرهنگ ، بازتعریف و احیای نویسندگی تخصصی رادیو است. بطوریکه در بخش «سه نقطه ها» و« قصه های ناتمام» هر روز شنوندگان یک داستان – روایت اختصاصی برای برنامه - و یا موضوع آن را از زبان نویسنده برنامه یا راوی می شنوند.
در روزهای اخیر : داستان هایی از مهرنوش محتشمی ، شیوا رمضانی و علیرضا دانش پژوه پخش شده است.
دست اندرکاران این برنامه امیدوارند در آینده امکان استفاده اختصاصی از داستانک های نویسندگان فعال در حوزه ادبیات داستانی فراهم شود.
در بخش «نگاه فرهنگ» هر روز یک مجموعه گزارش اختصاصی با موضوع برنامه توسط گزارشگران تهیه می شود. نکته برجسته در این بخش تفاوت نگاه و ساختار گزارش است که کاری است حرفه ای و دقیق . این گزارش ها شامل مصاحبه های تخصصی ، صداهای مردمی ، فضاهای اجتماعی و زندگی شهروندی می شود.
کارشناسان خبری برنامه در حوزه های هنری و فرهنگی و اجتماعی فعالند. ضمن آنکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گزارش های فرهنگی – اجتماعی خاص توسط وجیهه تیموری ارائه می شود.
رادیو فرهنگ امیدوار است ، صبح به وقت فرهنگ ، در آینده تبدیل به قرارگاه حضور اجتماعی مخاطبان در رادیو فرهنگ شود.
رادیو فرهنگ موج اف ام ر دیف 106 مگا هرتز
روابط عمومی رادیو فرهنگ

اخبار پربازدید

  • بررسی تاثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی در "رادیو سلامت"

  • شاه آبادی: راهکار ویژه پیشگیری از سوانح را هنرمندان رسانه ملی ارائه می‌دهند/وزیر بهداشت: صداوسیما باید فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه را جا بیندازد

  • آقای بازیگر ایران بسیار قدر دیده شد

  • مدیر رادیو قرآن از محل برگزاری مسابقات سراسری قرآن بازدید کرد

  • "از چشمه سار درایت" ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر (ع) در رادیو فرهنگ

  • سندرم تونل مچ دست در فراسوی رادیو سلامت

  • رادیو معارف در سوگ یادگار کربلا

  • رادیو تهران: سفر به اردبیل با « اینجا پایتخت نیست»

  • علیرضا تغابنی برنده جایزه آکادمی سلطنتی دورفمن در خشت و خیال

  • سرگذشت هنری مرحوم محمد عبادی از رادیو ایران