صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

علی رضاداد اظهار داشت: سازمان سینمایی در تلاش است تا کودکان ایرانی به صورت ماهانه حداقل یک فیلم سینمایی با محتوای کودک و نوجوان تماشا کنند.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی وضعیت سینمای کودک و نوجوان و جشنواره فیلم کودک، با حضور علی رضاداد (دبیر سی و یکمین جشنواره فیلم کودک) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
در این برنامه علی رضاداد با اشاره به آخرین تغییرات انجام شده در مقررات شرکت و برگزاری جشنواره فیلم کودک، گفت: در سی و یکمین دوره از جشنواره فیلم کودک بخش کودک و نوجوان به صورت کاملا مجزا برگزار خواهند شد. بر همین اساس مخاطبان و فیلم سازان مختلف می توانند با دقت بیشتری نسبت به جامعه هدف خود در این جشنواره حضور داشته باشند.
وی افزود: نمایش ها و جوایز سی و یکمین جشنواره فیلم کودک در دو بخش مجزای کودک و نوجوان ارائه خواهد شد.
دبیر سی و یکمین جشنواره فیلم کودک با اشاره به ضرورت افزایش مخاطب در سینمای کودک و نوجوان، اظهار داشت: در هشت ماه گذشته مجموعه سینمای کودک و نوجوان موفق به اکران 4 فیلم پر مخاطب شده است. در حالی که برابر سیاست های ابلاغی از سوی سازمان سینمایی هر ماه یک فیلم سینمایی کودک یا نوجوان پر مخاطب باید به روی پرده برود.
وی اضافه کرد: شایسته است که پردیس های سینمایی مختلف در سراسر کشور فیلم های کودک و نوجوان را بیش از پیش مورد توجه قرار داده و حداقل یکی از سالن های خود را به صورت اختصاصی به فیلم های کودک اختصاص دهند.
علی رضاداد در ادامه تصریح کرد: در استان اصفهان سینما ساحل و سینماسنتر از جمله مجموعه هایی هستند که در سال جاری حداقل یکی از سالن های نمایش خود را به فیلم های کودک و نوجوان اختصاص داده اند.
وی با اشاره به موفقیت فیلم «خاله قورباغه» در اکران عمومی امسال، عنوان کرد: تولید انیمیشن «فیلشاه» از جمله اتفاقات خوب برای سینمای کودک بود که با اخذ پروانه اکران در ایام نوروز مخاطبان بسیاری را به بخش سینمای کودک و نوجوان جذب کرد.
دبیر سی و یکمین جشنواره فیلم کودک ادامه داد: فیلم های سینمایی «شکلاتی» و «قهرمانان کوچک» از جمله فیلم های موفقی هستند که در طول امسال در بخش کودک و نوجوان به مرحله اکران رسیده اند.
وی با اشاره به فعالیت های سازمان سینمایی در حوزه کودک و نوجوان، تاکید کرد: سازمان سینمایی در تلاش است تا کودکان ایرانی به صورت ماهانه حداقل یک فیلم سینمایی با محتوای کودک و نوجوان تماشا کنند.

اخبار پربازدید

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی

  • رمزگشایی رادیو ایران از انتقال آب خزر به سمنان

  • تاثیر ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی موفقیت

  • سیره عملی حضرت زهرا (س)