صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

افزایش میانگین شنوندگی مخاطبان رادیو

آئین اختتامیه پویش مشارکت در آزاد سازی زندانیان غیر عمد با حضور دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، مسئولان وزارت دادگستری ، سازمان زندان ها ،خیرین و هنرمندان در رادیو ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا دکتر شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در این آیین گفت: تکلیف رسانه در ماه مبارک و ملکوتی رمضان دو چندان است، توجه مردم به رعایت حق الناس به عنوان اولین گام در تعالی روح، بخش های اذان گاهی و ویژه افطار در اولویت برنامه های رادیو قرار گرفت که نتیجه ارزیابی برنامه های افطاری و سحری به زودی اعلام خواهد شد.
حمید شاه آبادی افزود: در ماه مبارک رمضان شبکه های مختلف رادیو برنامه های مختلفی تدارک دیدند و برنامه هایی با رویکرد طنز تولید و کار خود را ادامه دادند که در این میان شبکه های تلاوت و رادیو ترتیل فعالیت قابل توجهی داشتند.
وی ایجاد پایگاه جامع قرآن در اپلیکیشن ایران صدا را از دیگر اقدامات شایسته رادیو در ماه رمضان برشمرد و افزود: بیش از 800 عنوان برنامه از 16 شبکه صدای ملی در ماه مبارک رمضان روی آنتن رفت.
معاون صدا به پویش مشارکت های مردمی آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در رادیو ایران گفت: قدم اجرایی رادیو برای حل مشکل در کنار تمامی نکات مثبت این پویش حائز اهمیت است.
به گفته وی بیش از 6 هزار نفر در طول 17 روز که سامانه جمع آوری کمک ها برای این پویش فعال شده بود به میزان دو میلیارد ریال کمک نقدی و بخش زیادی هم کمک های مستقیم و به شکل های متفاوت به پویش کمک کردند که باید ارزشگذاری شود و در مجموع حدود 6 میلیارد ریال از طریق این پویش برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد.
شاه آبادی افزود: در یکسال گذشته 33 دقیقه بر میانگین شنوندگی مخاطبان رادیو افزوده شد و در مجموع در حال حاضر مخاطبان رادیو 35.9 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند که میانگین شنوندگی آنان یک ساعت و 46 دقیقه است.

رادیو ایران و سوژه های پویش های مشارکتی آینده
مدیر رادیو ایران نیز در این آیین گفت: رادیو رسانه زندگی مردم است و در مسیر زندگی مردم است که
می تواند با مردم صادقانه و صمیمی برخورد کند بنابراین می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.
محمدجعفر محمدزاده افزود: در این راستا پویش مشارکت با هدف مشارکت دادن مردم در امور خیر به هر اندازه به عنوات آزمونی برای رادیو که توانایی رادیو برآورد شده و بتوانیم در آینده کارهای مهمتری انجام دهیم، صورت گرفت.
وی گفت: پویش آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد طی ماه رمضان شکل گرفت و هزاران نفر از مردم علیرغم محدودیت ها به سامانه مراجعه کرده و ارقام خوبی جمع آوری شد.
محمدزاده افزود: همچنین خیرینی تماس گرفتند که تعهدات شایسته ای برای خود متقبل شدند از جمله مباحث تحصیلی فرزندان زندانیان و یا پذیرش آزادسازی تعدادی از زندانیان به جای ارائه مستقیم کمک های مالی به پویش، که بسیار ارزشمند بود.
مدیر رادیو ایران گفت: ساخت کتابخانه های روستایی، بهداشت و سلامت و نذرهای فرهنگی از جمله سوژه های اتاق فکر رادیو ایران برای آینده است که با مردم در میان گذاشته خواهد شد.
در این مراسم دکتر علی رضا نبی کار آفرین و حامی زندانیان ،بهمن دان،زهرا سعیدی و حسن اسدی از هنرمندان که خود از خیرین بودند حضور داشتند.
گفتنی است رادیو ایران در ویژه برنامه افطار «قرار آسمانی » پویش مشارکت در آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد را برگزار کرده بود.«قرار آسمانی »ویژه برنامه افطار به تهیه کنندگی حسین معصومی و گویندگی میثم نیکنام از ساعت 19:30 تا 21 از آنتن رادیو ایران پخش شد .
در انتهای این مراسم از برنامه سازان برنامه های سحر و افطار ماه مبارک رمضان مهندس علی رضا فتحی پور کارشناس ،حسین معصومی تهیه کننده ،عبدالله علایی،سعید مبشری ،وحید بیات ، احسان زارع و نصر آبادی تقدیر شد.
این برنامه به طور زنده از رادیو ایران پخش شد.

اخبار پربازدید

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی

  • رمزگشایی رادیو ایران از انتقال آب خزر به سمنان

  • تاثیر ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی موفقیت

  • سیره عملی حضرت زهرا (س)