صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

دکتر رضا جعفری سدهی اظهار داشت: احداث پایگاه های خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه نشین از موثرین ترین اقداماتی است که سازمان بهزیستی برای رفع معضل حاشیه نشینی انجام داده است.

برنامه هاشور با موضوع بررسی نقش سازمان بهزیستی در حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی، با حضور دکتر رضا جعفری سدهی (مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
در این برنامه دکتر رضا جعفری سدهی با اشاره به این که سازمان بهزیستی متولی رفاه و سلامت اجتماعی است، گفت: رفاه اجتماعی مجموعه ای از اقدامات و شرایطی است که نیازهای فردی، جسمی، روانی و اجتماعی را تامین می کند.
وی افزود: افزایش رفاه اجتماعی در یک کشور میزان رضایت مردم از زندگی را ارتقا می دهد.
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی با اشاره به وظایف راهبردی سازمان بهزیستی کشور، عنوان کرد: کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و تامین نیازهای پایه از جمله موارد موثر در ارتقای رفاه اجتماعی مردم هستند.
وی همچنین در ادامه اضافه کرد: سازمان بهزیستی کشور در طول فعالیت خود همواره سعی داشته با بررسی نیازها و بازخوردهای اجتماعی، واکنش های مناسبی را در برنامه های مختلف خود طراحی و تنظیم کند.
دکتر رضا جعفری سدهی با اشاره به این که تاسیس و توسعه اورژانس اجتماعی یکی از بهترین دستاوردهای سازمان بهزیستی است، اظهار داشت: احداث پایگاه های خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه نشین از موثرترین ترین اقداماتی است که سازمان بهزیستی برای رفع معضل حاشیه نشینی انجام داده است.
وی با بیان این که بهزیستی یک سازمان تخصصی است، تصریح کرد: نگاه سازمان بهزیستی به آسیب های اجتماعی نگاهی علمی است.
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی با بیان این که سیل آسیب های اجتماعی موجود در کشور نیازمند اقدامات جهادی است، عنوان کرد: سازمان بهزیستی با بررسی های علمی و رصد آسیب های اجتماعی تمامی برنامه های خود را پیش می برد.
وی با اشاره به فعالیت های توان بخشی موجود در سازمان بهزیستی، اظهار داشت: در حال حاضر موضوع توانبخشی در سازمان بهزیستی با رویکرد اجتماع محور دنبال می شود، در حالی که سال های گذشته اقدامات توانبخشی بهزیستی محدود به افراد ضعیف بود.
دکتر رضا جعفری سدهی همچنین در ادامه اضافه کرد: سازمان بهزیستی تمامی سازمان های مردم نهاد را به عنوان شرکا و همکاران خود می داند، چرا که رفع آسیب های اجتماعی از توان و اقدام یک سازمان خاص و تخصصی خارج است.

اخبار پربازدید

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی

  • رمزگشایی رادیو ایران از انتقال آب خزر به سمنان

  • تاثیر ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی موفقیت

  • سیره عملی حضرت زهرا (س)