صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی همزمان با آغاز دهه کرامت و بیستمین سالگرد افتتاح رادیو معارف با مدیران و مسولان این رسانه دینی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدای رسانه ملی، دکتر شاه آبادی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها گفت : رادیو معارف نقشی ممتاز در معاونت صدا داشته است و کیفیت برنامه سازی در این رسانه دینی به گونه ای است که اقشار مختلف می توانند از آن ها استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد : دنیای رسانه امروز تحت تاثیر تغییر و تحولات قرار دارد.به نحوی که امروزه باید با عنایت به مقتضیات فعلی رسانه، استراتژی شفافی برای رادیو داشته باشیم. این که رادیو معارف توانمندی های اصلی و قوی دارد، باید گفت که کافی نیست و می بایست چشم اندازی برای دهه سوم داشته باشیم . مسلما تحقق این امر نیازمند آن است که هیات اندیشه ورز در رادیو معارف شکل بگیرد و از زوایای مختلف این موضوع را بررسی کند. به همین دلیل باید نگاهی ملی و بین المللی نیز به این موضوع داشته باشیم.
معاون صدای رسانه ملی با شاره به هنر و توامندی رادیو معارف در تبدیل سخنان علما به برنامه های رادیویی افزود: امروزه در شرایطی به سر می بریم که انبوه داده ها و اطلاعات گوناگون برای اذهان جوانان وجود دارد. در این میان هم فقط افرادی که ذهن جستجوگر بالایی دارند می توانند آن را تشخیص دهند. البته رقابت و تقابل در رسانه های مختلف بسیار بیشتر شده است که همین امر، انتخاب و قدرت انتخاب را بسیار سخت کرده است.
معاون صدا در ادامه گفت: هیات اندیشه ورز رادیو معارف باید اقداماتی از قبیل ترسیم سازی چشم انداز آینده، افزایش شنونده ها، ماموریتهای متفاوت را در نظر بگیرد که یقینا مطالعه این موارد تاثیر مناسبی بر روی ماموریت ها دارد. البته ما باید برای همه اقشار جامعه برنامه های مناسبی داشته باشیم تا بر پایه آنها شاهد افزایش شنونده ها باشیم.
دکتر شاه آبادی با بیان اهمیت نیروی انسانی توانمند افزود: ما در حوزه نیروی انسانی به رادیو معارف افتخار می کنیم. در همه عرصه ها نیروهای خوبی فعال هستند که این مایه مباهات است. اما کارشناسان باید افراد خوش سخنی باشند که آشنایی خوبی با ادبیات رسانه ای نیز داشته باشند. خوشبختانه در بخش کارشناسان، رادیو معارف گذشته درخشانی دارد و با اتکا به این کارنامه باید به مرجعیت برای کل رادیو برسد. در همین چارچوب شایسته است که با تشکیل ساز و کار مناسب، کارشناسان رسانه ای را شناسایی و برای ارتقا سطح کیفی سایر برنامه های شبکه ها استفاده کرد.البته این موضوع فقط به کارشناسان دینی اختصاص ندارد. امروزه مهمترین وظیفه رسانه چهره پردازی است. مدل را عوض و شاخص ها را معرفی کنید.
دکتر شاه آبادی در خصوص ماموریت متمرکز بر امتداد پیام گفت: کارهای خوبی را آغاز کرده ایم و در این باره نگاه مطالبه گری از بخش های مختلف دارم. ما در حوزه امتداد پیام میان مطلبی که به آن اشاره می کنیم با جایگاه اصلی که در آن قرار بگیریم فاصله زیاد داریم. ما تولید مطلب و انتشار مطلب و درگاه متفاوت باید ایجاد کنیم تا یک بار مطالب مختلف تبدیل شود و مرتبه دیگر پیگیر انعکاس آن باشیم .
وی در خصوص فعالیت دشمنان در ابعاد مختلف گفت: دشمنان در شرایط فعلی برخی مشکلات را با استفاده از تکنیک های رسانه ای پوشش می دهند و در اذهان به واقعیتی بزرگ تبدیل می کنند تا در وقت مقتضی بهره برداری های لازم را از آن انجام دهند.
معاون صدا با اشاره به نوآوری های مختلف در شرایط فعلی گفت: باید برای مطالب و محتوای رادیویی، تصویر و فیلم بسازید و اتاق فکری تشکیل دهید که پایه و اصول محتوای در آنجا مطرح شود. برنامه های شما خوب است اما ما دنبال قله در شبکه معارف می گردیم که مردم این شبکه را با آن برنامه بشناسند.
دکتر شاه آبادی در پایان با اشاره به جایگاه مخاطب گفت : معاونت صدا این ظرفیت را دارد که برای گروه های مختلف از مخاطبان، یک برنامه خاص را بسازد که زمینه ساز موفقیت ها شود گاهی یک برنامه امواج یک رادیو را به پویایی وا می دارد و نام شبکه را در جامعه مطرح می نمایند.گاهی برای ساخت یک برنامه باید سراغ آرشیو رفت و از دل برنامه های گذشته برنامه ساخت. ما باید کیفیت برنامه ها را به حدی برسانیم که به لحاظ برنامه سازی برندی ایجاد کنیم تا شبکه با یک برنامه خاص در نزد مخاطبان به اوج برسد.

در ادامه این نشست دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی پس تقدیر از برنامه سازان با هیات همراه از بخش های مختلف شبکه بازدید کردند.

اخبار پربازدید

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی

  • رمزگشایی رادیو ایران از انتقال آب خزر به سمنان

  • تاثیر ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی موفقیت

  • سیره عملی حضرت زهرا (س)