صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

برنامه "جهان کشتی" شنبه 16 تیر، با غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان، درباره موفقیت ملی پوشان نوجوان ایرانی در مسابقات جهانی به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در کرواسی به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد. این یکی از بزرگترین افتخاراتی است که تا کنون نصیب کشتی ایران شده است.
غلامرضا محمدی، سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان، در پاسخ به این پرسش که چه شد تیمهای آمریکا و روسیه که سال گذشته به ترتیب با 4 مدال طلا و 3 مدال طلا در صدر تیم ها قرار گرفته بودند، امسال زیر دست ما ایستاده اند، عنوان کرد: این اتفاق رقم نمی خورد، جز اینکه ما خیلی جدی تمریناتمان را دنبال کنیم و به دور از هر حاشیه روی هدفمان متمرکز شویم. خوشبختانه تفکر فنی رأس فدراسیون و قاعده هرم و نیز رده سنی پایه به یکدیگر بسیار نزدیک است و با این شرایط بازیکنان توانستند روز به روز به خودباوری برسند.
وی افزود: ما تمام مسائل فنی را بر مبنای کشتی ایرانی، اجرای فن و کشتی رو به جلو برنامه ریزی کردیم و خداروشکر ملی پوشان توانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. کار بسیار سختی بود. سال گذشته ما به مقام چهارم جهان رسیدیم. آمریکایی ها، روس ها و آذری ها در رده سنی پایه خیلی از ما جلوتر هستند. اگر قرار است این روند ماندگار شود، باید خیلی بیشتر از قبل به فدراسیون کشتی توجه شود.
محمدی در ادامه به کم لطفی مسئولان نسبت به تیم ملی اشاره کرد و گفت: پس از کسب این موفقیت متأسفانه کم لطفی و بی مهری مسئولان را شاهد بودیم. این کشتی گیران چه گناهی دارند که حتی یک مسئول از وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک به استقبالشان نیامد.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد در خصوص نحوه آماده سازی ملی پوشان اظهار داشت: ما 2 مسابقه قهرمانی آسیا و نیز 2 رقابت قهرمانی جهان در سال گذشته و امسال داشتیم. همچنین به 2 تورنمنت رفتیم که سال گذشته در باکو و امسال در رومانی برپا شد. سعی کردیم با شرایط سخت فدراسیون کشتی و امکانات کم بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم و در شرایط بحرانی خوب مدیریت کنیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد.
برنامه زنده "جهان کشتی" با اجرای کاظم زاده، کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

اخبار پربازدید

  • کمبود مواد اولیه مشکل بزرگ صنعت فرش ماشینی

  • 98 صنعت نساجی ایران متعلق به بخش خصوصی

  • «مثلخند» رادیو صبا با ضرب المثلی درباره "زیاده روی"

  • وداع با نویسنده لبخندها

  • "زنبورداری" به روایت رادیو صبا

  • پیش بینی صادرات 3,2 میلیاردی ایران به امارات

  • "جادوی صحنه" به سراغ فیل در تاریکی می رود

  • صادق عبداللهی به سوی خانه ابدی بدرقه شد/مردی که با قلمش غصه ها را رفع می‌کرد

  • پیام تسلیت معاون صدا به مناسبت درگذشت «صادق عبداللهی»

  • صادق عبداللهی از نامداران طنز رادیو به آسمان پیوست