صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مراسم تشییع پیکر صدرالدین شجره ، پیشکسوت رادیو از مقابل رادیو نمایش به سمت بهشت زهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدای رسانه ملی ، مراسم تشییع پیکر زنده یاد صدرالدین شجره ، دوم تیرماه با حضور گویندگان، هنرمندان، برنامه سازان و کارکنان رادیو ، تئاتر، سینما و تلویزیون از مقابل رادیو رادیو نمایش واقع در میدان 15 خرداد به سمت بهشت زهرا ، قطعه هنرمندان برگزار شد.

دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، محمدرضا قربانی مدیر هنرهای نمایشی و رادیو نمایش، اکبر زنجانپور، بهزاد فراهانی،بیوک میرزایی، رامین پورایمان، نادربرهانی مرند، محمود زنده نام، مهدی دهقان نیری ، اصغر همت، فرشاد آذرنیا، میرطاهر مظلومی، فریبا متخصص، میکاییل شهرستانی، خسرو احمدی، مهرداد کیانی، حسن فتحی، شهرام کرمی، مهین صدری، حمید منوچهری، سهیل محمودی، بهرام ابراهیمی، صفا آقاجانی، سعید توکل، دکتر حسن خجسته ، ابراهیم کبابیانی ، حامد فاتحی و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان رادیو ، سینما و تلویزیون در این مراسم حضور داشتند.

آغاز این مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم صورت گرفت و پس از آن قطعاتی رادیویی با صدای صدرالدین شجره پخش شد.در ادامه میکاییل شهرستانی نخستین کسی بود که از سال ها افتخار همکاری با دوست و یار دیرینه اش گفت و تأکید کرد : رادیو را امثال وی زنده نگه می داشتند و امیدوارم بازماندگان و دوستانش این اندوه بزرگ را تاب بیاورند. من فقط می توانم بگویم خداحافظ صدری.

در ادامه مراسم جواد پیشگر کارگردان و گوینده نمایش های رادیویی اظهار کرد : رفتار شاعرانه مرحوم شجره برای من طی 35 سال همیشه معلم گونه بود و من از او بسیار آموختم. با جرات و صراحت می گویم دانش او در تئاتر، صدا و ... بی نظیر بود.

وی افزود: برجسته ترین ویژگی او اخلاق حرفه ای بود که امروز باید با ذره بین در بدن هنر و فرهنگ جامعه به دنبالش بگردیم. او فردی متواضع و فروتن بود و به دلیل آموخته های فراوانش با ذاتی تحلیلگر سخن می گفت و به این ترتیب هر شنونده ای را قانع می کرد که سخنش را بپذیرد.

پیشگر خاطر نشان کرد : صدرالدین شجره خیلی زود از میان ما رفت. من اردیبهشت ماه که او را در بیمارستان دیدم به او گفتم که هنوز باید بمانی و برگردی.

اکبر زنجانپور بازیگر و کارگردان تئاتر و نمایشنامه نویس نیز در پایان این مراسم اظهار کرد: درست است که مردم هنرمندان را می بینند و با آنها ارتباط دارند اما هنرمند واقعی کسی است که در تنهایی زندگی کند. مثل چخوف که مرحوم شجره عاشقش بود و مثل اکبر رادی که من و آن مرحوم بارها به خانه اش رفتیم و درباره تنهایی و سکوت با او حرف زدیم. او هم تنها و هم ساکت بود و هم نور می افشاند.

در پایان این مراسم هنرمندان صدرالدین شجره را به سمت خانه ابدی وی در بهشت زهرا (س) تشییع کردند

گفتنی است همزمان با اجرای این مراسم ، رادیو نمایش با ویژه برنامه زنده "گیومه " یاد و خاطره هنرمند نامدار صدا و نمایش را گرامی داشت .

خاطر نشان می شود مراسم بزرگداشت استاد صدر الدین شجره ساعت 14 روز دوشنبه 4 تیرماه 1397 در مسجد بلال سازمان صداوسیما برگزار خواهد شد.

اخبار پربازدید

  • معرفی ظرفیت های تجاری دریایی ایران

  • آخرین قسمت از " خواهران غریب" در رادیو تهران

  • شورایعالی کار با حضور شریعتمداری برگزار شد

  • تقدیر از یک دهه تلاش و مجاهدت در رادیو معارف

  • رادیو پیام تلاش می‌کند تا مخاطبان را با کتاب آشتی دهد.

  • ویژه برنامه های رادیو ایران در آستانه سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز ولایت امام زمان (عج)

  • راه اندازی پویش ملی «من کتاب می‌خوانم» در رادیو ایران

  • رادیو معارف در سوگ شهادت نگین سامرا

  • «از رادیو تهران بپرسید»

  • صدای «کوی نشاط »پنج شنبه های رادیو ایران را شنیدنی می کند