صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرکل اوقاف استان مرکزی گفت: تمام مجموعه های قرآنی استان را برای برگزاری مسابقات قرآن بسیج کردیم و بیشتر به دنبال این هستیم که در کنار این رویداد بزرگ قرآنی شور و شعف را در استان جهت روی آوردن جوانان به سمت قرآن و مفاهیم قرآن ایجاد کنیم.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت الاسلام حسین دلاوری، مدیرکل اوقاف استان مرکزی طی ارتباط تلفنی در برنامه ی "نمای نزدیک" با اشاره به میزبانی شهر اراک جهت برگزاری مسابقات سراسری قرآن گفت: استان مرکزی به عنوان استان آفتاب و زادگاه امام راحل و مشاهیر بزرگ ایران مورد توجه است و انتظارات ویژه ای هم در مسابقات سراسری از این استان می رود.
وی با بیان اینکه بعد از این که پرچم مسابقات سراسری در اختتامیه مسابقات ارومیه توسط مدیرکل اوقاف و استاندار استان تحویل استان مرکزی شد ادراه کل اوقاف فعالیت خود را در تشکیل کمیته ها آغاز کرد، خاطرنشان کرد: به این ترتیب کلیه موسسات و مجموعه های قرآنی استان را بسیج کردیم و بیشتر به دنبال این هستیم که در کنار این رویداد بزرگ قرآنی شور و شعف را در استان جهت روی آوردن مردم و جوانان به سمت قرآن و مفاهیم قرآن ایجاد کنیم.
حجت الاسلام دلاوری با اشاره به برگزاری جلسات متعددی از قبل از سال جدید با مربیان قرآنی و قرآن پژوهان استان و جلسات متعدد با حضور استاندار و غیره اظهار کرد: به این ترتیب کلیه دستگاه ها، فرمانداران و مدیران کل استانی و دستگاه های فرهنگی، نیروهای مقاومت بسیج و نیروی انتظامی بسیج شدند و این مساله نوید می دهد که فصل نوینی در دوره چهل و یکم در استان مرکزی رقم بخورد.
مدیرکل اوقاف استان مرکزی با بیان اینکه به گفته رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف مسابقات از 10 تا 25 مهرماه در اراک برگزار می شود، تصریح کرد: بر این اساس کلیه امکانات رفاهی و اسکان، نمایشگاه های فرهنگی و برنامه کمیته مدعوین از مسئولان کشوری و استانی تدارک دیده شده است.
وی با بیان اینکه سالن همایش استانداری استان مرکزی محل برگزاری مسابقات است، ادامه داد: محل اسکان متسابقین در هتل ها و ظرفیت اقامتی در استان هماهنگ شده است و در موعد مقرر انجام می شود.
حجت الاسلام دلاوری با بیان اینکه شهر اراک فرودگاه دارد ولی به علت نزدیکی به استان تهران پروازهای به استان مرکزی محدود است و فقط پرواز کیش، عتبات عالیات و مشهد صورت می گیرد، افزود: متسابقین می توانند به واسطه شبکه ریلی یا پرواز به تهران به اراک و محل برگزاری مسابقات بیایند.
مدیرکل اوقاف استان مرکزی با اشاره به برنامه های جانبی و تفریحی برای متسابقین گفت: شهر تفرش، محلات و آب گرم معدنی محلات که قطب بزرگ گل و گیاه است، شهر خمین و مجموعه بیت امام و ساوه و امامزادگان 72 تن ساروق، مجموعه پتروشیمی امام خمینی و پالایشگاه شازند و نیروگاه و کارخانه های ماشین سازی و مجموعه آلومینیوم شهر اراک مورد بازدید قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به شیوه برگزاری مسابقات قرآن و برگزاری مرحله نهایی مسابقات خاطرنشان کرد: در بازدیدی که یک ماه پیش جناب حسینی از برنامه های استان داشتند این مساله را به عنوان یک پیشنهاد مطرح کردند و گفتند تا پایان خرداد نهایی می شود، در حال حاضر ابلاغ کتبی و رسمی به ما نشده اما به صورت غیر رستمی عنوان کردند که فقط فینالیست ها در مسابقات حضور دارند.

اخبار پربازدید

  • پخش زنده همایش بزرگداشت حضرت آیت الله علامه طباطبایی (ره) از رادیو معارف

  • اسفندیار قره باغی خواننده مشهور در گفت و گو با رادیو ایران اقامت در آمریکا را تکذیب کرد

  • برنامه سازان رادیو ایران در مراسم افتتاح رادیو انقلاب تقدیر شدند

  • لنت ترمز قطعه فوق ایمنی در خودرو

  • رادیو انقلاب در راستای وحدت و همدلی ملت روشنگر راه آینده باشد

  • مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درگفت وگو با رادیو تهران

  • با حکم دکتر شاه آبادی، معاون صدای رسانه ملی؛

  • استفاده از ظرفیت های صدا و فضای مجازی برای ارتقاء مهارت های خواندن و شنیدن بچه ها

  • رادیو برنامه‌هایی در خور چهل سالگی انقلاب تهیه و تولید می‌کند.

  • تولید 3,2 میلیون تنی سیب در ایران