صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع


ماه با برکت و پرفضیلت رمضان با همه خیرات، برکات، فیوضات، رحمتها و الطاف خاص خداوندی به پایان رسید و هم اینک پاداش یک ماه بندگی، صیام و قیام در انتظار مومنان روزه دار است


خوشا به سعادت مومنانی که در ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، مغفرت و خلاصی از آتش جهنم مزد و پاداش سختی عبادت در گرمای سوزان تابستان و مزد نماز، روزه، پرداخت زکات، خیرات و حسنات و کمک به ایتام و نیازمندان و مزد احترام به هم نوعان، پدر و مادر و همسر و بستگان را از خزانه وسیع رب العالمین دریافت می کنند.
همگان با این ماه با عظمت و با کرامت وداع می کنند و خوش نصیب کسانی هستند که از گناهان و خطاها پاک می شوند.
مومنان روزه دار اعم از شیعه و اهل سنت برکات و فیوضات و عطر و بوی پایان یک ماه بندگی در رمضان و عید سعید فطر را حس و استشمام می کنند.
مؤمنان روزه دار با شرکت در مساجد با خواندنِ آیاتِ کلام الله مجید و همچنین عبارتِ ”الوداع..الوداع الوداع یا شهر الخیر و البرکة و الاحسان الوداع..الوداع الوداع یا شهرالتسبیح و التهلیل و تلاوة القرآن الوداع ” در حقیقت با ماه مبارکِ رمضان خداحافظی و به این صورت او را بدرقه می کنند.
بر سر سفره ی رمضان نشستیم و از سفره ی آسمانی خداوند لقمه هایی را برگرفتیم؛ بال در بال ملائک به ملکوت پرواز کردیم.
یک ماه مهمان خداوند بودن، وجود ما را به خصلت دوستان حق تعالی آذین بست.
در این ماه روزه، گرسنگی و تشنگی را تجربه کردیم. دهان و چشم و گوش و فکرمان را از شبهه ها برحذر داشتیم، پاکی را در همه اعضا و جوارح خویش جاری و ساری کردیم. به صفت پارسایان آراسته شدن، عرصه و مجال می طلبد و حضرت حق این عرصه و مجال را در رمضان فراهم آورد.
وداع با رمضان بدرودی از سر شناخت و آگاهی است؛ پس تا رمضانی دیگر، سفره ی رزق او را از یاد نبرده و ارتباط خود را با او پایدار می کنیم.
در رمضان انسان تزکیه یافته و گل وجودی اش شکوفا شده است.
تداوم تزکیه نیاز به باغبانی دلسوز دارد که هر آن چه نیاز است برایش فراهم آورد و با الهام از طریقت و شریعت خداوندی این مقام کسب شده و پیوند مبارک را با خدا ادامه دهد.
به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت برنامه "راهی شو" کاری از گروه روان پنج شنبه 24 خرداد به تهیه کنندگی مرتضی میلانی از ساعت 19 الی 24 به بررسی اهمیت حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان می پردازد.

اخبار پربازدید

  • با فرهنگ سفر کنیم : حضور گردشگران خارجی در مشهد

  • «عطر خدا» ویژه برنامه شهادت امام محمدباقر (ع)

  • بررسی تاثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی در "رادیو سلامت"

  • شاه آبادی: راهکار ویژه پیشگیری از سوانح را هنرمندان رسانه ملی ارائه می‌دهند/وزیر بهداشت: صداوسیما باید فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه را جا بیندازد

  • آقای بازیگر ایران بسیار قدر دیده شد

  • مدیر رادیو قرآن از محل برگزاری مسابقات سراسری قرآن بازدید کرد

  • "از چشمه سار درایت" ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر (ع) در رادیو فرهنگ

  • سندرم تونل مچ دست در فراسوی رادیو سلامت

  • رادیو معارف در سوگ یادگار کربلا

  • رادیو تهران: سفر به اردبیل با « اینجا پایتخت نیست»