صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

شبکه های مختلف رادیویی به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر با تولید و پخش برنامه های متنوع و گوناگون به استقبال این روز می روند.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدای رسانه ملی ،همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر،شبکه های مختلف رادیویی با پخش مستقیم مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری ،نمایش های رادیویی،بررسی دستاوردهای مختلف معنوی ماه مبارک رمضان،تبیین ابعاد مختلف عید سعید فطر و موارد متعدد دیگر مخاطبان را همراه می سازند.
پخش زنده مراسم اقامه عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری
شبکه های رادیویی ایران،تهران،جوان،معارف ،قرآن و فرهنگ مراسم اقامه نماز عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری پخش می کنند.
بر این اساس رادیو ایران با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری به همراه اعزام گزارشگر،رادیو تهران با پوشش زنده و کامل مراسم و همچنین اعزام گزارشگر،رادیو معارف با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری،رادیو جوان با پخش زنده سخنرانی و اعزام گزارشگر،رادیو فرهنگ و رادیو قرآن نیز با اعزام گزارشگر این مراسم را پوشش می دهند.
سایر ویژه برنامه های شبکه های رادیویی در عید سعید فطر
رادیو قرآن برنامه های «راز آسمان» با موضوع استهلال ماه شوال و «قرآن و زندگی» با موضوع تزکیه و سی روز عبادت را پخش می کند.
رادیو نمایش در روز عید سعید فطر نمایش های رادیویی طنز از قبیل ، «سوء تفاهم» ، «کارت عروسی» ، «سخنرانی مظفر» ، «معمای پاستیل» و کتاب گویای داستانهای کوتاه را به سمع مخاطبان می رساند.
رادیو فرهنگ برنامه «در سایه‌سار معطر طوبی» را با موضوع دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان و اعمال آیین‌های عید فطر در نقاط مختلف و نیز تشویق مردم به دید و بازدید عیدانه و پرداخت زکات فطریه را پخش می کند.
رادیو ایران برنامه های «قنوت شکر» با محوریت پخش خطبه‌های نماز عید سعید فطر و بیانات مقام معظم رهبری ، «جشن سپاس» با محوریت جشن عبودیت و بندگی به منظور شکرگزاری بابت یکماه روزه‌داری به درگاه خداوند متعال (این برنامه به همراه برنامه «جشن سلام»که پیش از ماه مبارک رمضان پخش شده است، همه ساله به منظور مناسک‌سازی و جریان‌سازی باورهای دینی، از شبکه ایران پخش می‌شود)، طنز «صبح جمعه با شما» به منظور ایجاد فضای پرنشاط در ایام تعطیلات عید سعید فطر
، «خوش سفر» با موضوع سفر و نقاط دیدنی کشور در ایام تعطیلات عید سعید فطر و «فرهنگ مردم» با موضوع آ‌داب و رسوم و موسیقی‌های مربوط به اعیاد در گوشه و کنار ایران را پخش می کند.
رادیو صبا برنامه طنز «شکر پنیر»را به سمع مخاطبان می رساند.
رادیو گفت و گو برنامه های «برهان» درخصوص حقیقت عید فطر، «شیرینی و لبخند» درخصوص عید فطر و نقش آن در تحولات فردی و اجتماعی، «سفره نور» درخصوص بررسی پیام‌های اجتماعی عید فطر، «ماه‌ترین ماه» درخصوص تبیین نقش عید فطر در اتحاد میان مسلمانان و «شیرینی و لبخند» درخصوص بررسی کارکردهای اجتماعی ـ سیاسی و دینی اعیاد مذهبی را پخش می کنند.
رادیو معارف برنامه های «بدرقه » با موضوع وداع با ماه مبارک رمضان ،برنامه «جشن بندگی» ،پخش زنده خطبه‌ها و نماز عید فطر مقام معظم رهبری و تبیین برکات ماه مبارک رمضان در زندگی فردی و اجتماعی و «شکرانه» با موضوع شیوه‌های بهره‌برداری از برکات ماه مبارک رمضان را پخش می کنند.
رادیو جوان ویژه برنامه نماز عید فطر (پخش سخنان مقام معظم رهبری)، و برنامه های «عید من»
(جنگ تفریحی شاد با موضوع عید فطر)، «به رسم ارادت» (تعظیم و عبادت در ماه مبارک رمضان و پاداش آ‌ن)، «ماه سلام می‌کند» (برکات ماه مبارک رمضان و امتداد آن در طول سال)، «در مقام آفتاب» (برکات ماه مبارک رمضان) و «زیر دستان بارانی‌ات» (جنگ شاد ویژه عید فطر) با حضور حجت‌الاسلام طاهر رضی را به اطلاع هموطنان می رسانند.
رادیو سلامت ویژه برنامه عصرگاهی با نام «شکرانه» در روزهای جمعه و شنبه به مناسبت عید سعید فطر را پخش می کنند.
رادیو تهران ویژه برنامه «جشن ستایش» به صورت زنده و در روز عید سعید فطر که شامل بخش‌هایی از قبیل پخش کامل مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری، مصاحبه با سران و مسئولین حاضر در مصلی ـ اطلاع‌رسانی از شرائط ترافیکی قبل و بعد از مراسم نماز عید سعید فطرـ حضور در سرای سالمندان و خیریه کهریزک به همراه بازیگران ـ برقراری ارتباط با شهرستان‌های استان تهران را پخش می کنند.

اخبار پربازدید

  • پرداخت مطالبات معلمان در "میدان آزادی"

  • در رادیو، تجربه حرف اول را می زند

  • استاد گُلبن: فقط در رادیو می توانم کار کنم

  • فضای بانشاط رادیو با جشنواره

  • رادیو و ما دهه شصتی ها

  • رادیوی پدربزرگ

  • جشنواره رادیو از دیروز تا امروز

  • چشم اندازهای آموزش و پژوهش در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

  • رقابت برای مخاطب افزایی در فضای مجازی

  • فضای رقابتی جشنواره رادیو سازنده و تاثیرگذار است