صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" از شبکه رادیویی ورزش روز سه شنبه 25 اردیبهشت با حضور مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس به موضوع برنامه های فدراسیون جهت آماده سازی تیم ملی برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس با تاکید بر استفاده حداکثری از فرصت حضور رشته تنیس در بازیهای آسیایی جاکارتا پیرامون برنامه های این فدراسیون جهت آماده سازی تیم ملی اظهار کرد: این رشته در طول سال تنها مسابقات "فد کاپ" و "دیویس کاپ" را دارد که در مجموع فقط پنج شش روزی بازیکنان را درگیر می کند. در واقع این رشته مسابقات آسیایی و جهانی ندارد. با این توضیحات وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک متقاعد شدند که این فرصت برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا در اختیار تنیس قرار داده شود و ما برای استفاده از این فرصت، برنامه های خوبی را پیش بینی کرده ایم تا بازیکنان از آمادگی مطلوبی برخودار شوند. بعلاوه به وزیر قول داده ایم که از ظرفیت جوانان نیز استفاده کنیم تا آنها نیز در این مسابقات محک بخورند و تجربه کسب کنند.
شایسته ادامه داد: تیم ملی آقایان هفته گذشته و این هفته در مسابقات فیوچرز ترکیه حضور دارند که خالدان و معذب نیا بازی های خوبی انجام داده اند. بقیه بازیکنان نیز بعد از مسابقات جایزه بزرگ آزادی در تمرینات شرکت و به تیم ملی ملحق خواهند شد. انتخابی بانوان هم در خرداد ماه برگزار می شود. صدف صادق وزیری و غزل پاک باطن نیز که در خارج از کشور هستند، قرار است حضور یافته و با بازیکنان مسابقه دهند.
رئیس فدراسیون تنیس با بیان این مطلب که از بازیکنان در وهله اول بازی خوب و بعد نتیجه مناسب می خواهد عنوان کرد : باید از این فرصت گرانبها که بعد از سالها در اختیار قرار گرفته نهایت استفاده را برد.
وی در مورد عدم برگزاری مسابقات در استانها مانند تهران بطور همزمان در تمام رده های سنی پاسخ داد: مجموعه آزادی به دلیل تعداد زمین و امکاناتی که دارد به ما این امکان را می دهد که مسابقات رده های سنی و بزرگسالان را بشکل همزمان برگزار کنیم. ولی در استانها شرایط اینگونه فراهم نیست. البته برگزاری همزمان مسابقات برای بازیکنان، داوران، مربیان و... مزیتهایی دارد؛ ولی شرایط این کار نیز باید فراهم شود.
شایسته درپایان این گفت و گو در خصوص اقدامات فدراسیون در بحث استعدادیابی یادآور شد: مسابقات استعدادیابی در استانها برگزار شده و تنها تهران باقیمانده است. پس از آن دوره های اردویی برگزار خواهد شد تا بتوانیم استعدادهای جدیدی را به خانواده تنیس اضافه کنیم. این مسابقات در رده های سنی 7 تا 9 سال و 9 تا 12 سال در مرکز 5 استان انجام شد که هر استان، 6 استان دیگر را پوشش می داد.
برنامه زنده "مجله ورزش های راکتی" روز سه شنبه 25 اردیبهشت کاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای شاهرخ کشاورز و کارشناسی فرشاد صفتی بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

اخبار پربازدید

  • رادیو نمایش "نفس " را در میانه رمضان به روی آنتن می برد

  • پنج شنبه ها "میدان آزادی" تعطیل !!!

  • ورزش بدون ویرایش و واکاوی فرهنگ طرفداری و تماشاچیان در ورزش

  • تحلیل و بررسی مسائل مرتبط با حاشیه نشینی در هاشور

  • نگاهی بر واقعه تاریخی" سد الابواب" در رادیو معارف

  • رادیو ایران در سالروز وفات حضرت خدیجه

  • آمار خانه‌های خالی وجود دارد

  • ماه رمضان روی موج رادیو تهران/ با مسابقات میدانی به استقبال تابستان می رویم

  • ضرورت ها و آسیب های مکمل های غذایی برای سالخوردگان

  • بررسی رابطه دین و تجدد در ویژه برنامه رمضانی رهیافت