صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی، مدیر رادیو قرآن از برگزاری آیین راه اندازی رادیو ترتیل در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه در ساختمان شهدای رادیو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن با بیان اینکه بنابر تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تلاوت قرآن به صورت مستمر در طول شبانه روز، رادیو ترتیل در ایام ماه مبارک رمضان راه‌اندازی می شود، گفت: باتوجه به اقبال مخاطبان رادیو و نیاز بیشتر آنها به استماع ترتیل آیات الهی، رادیو ترتیل در ماه رمضان امسال نیز قویتر و جدی تر از سال گذشته آغاز به کار می‌کند تا انشاالله بتواند نیازهای مخاطبان را بهتر پاسخ دهد.
وی با بیان اینکه مخاطبان رادیو می توانند شنونده رادیو ترتیل بر روی طول موج اف ام ردیف 5/95 مگاهرتز باشند، تصریح کرد: برنامه‌های رادیو ترتیل از ساعت 00:00 بامداد تا ساعت 6 صبح، همان برنامه های رادیو قرآن در این ساعات خواهد بود که به طور همزمان از این شبکه رادیویی نیز به روی آنتن می رود. از ساعت 6 صبح تا 24 شب نیز متناسب با روزهای ماه مبارک رمضان، ترتیل جزء قرآن همان روز، 17 بار تکرار می شود. ضمن اینکه در دو بخش30 دقیقه‌‍ای، مخاطبان شنونده بخش های اذانگاهی ظهر و مغرب از رادیو ترتیل خواهند بود.
مدیر رادیو قرآن از افتتاح رسمی رادیو ترتیل در تاریخ چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه مصادف با 29 شعبان المعظم خبر داد و اظهار داشت: این مراسم رأس ساعت 10:30 صبح در استودیوی شماره 8 ساختمان شهدای رادیو آغاز می‌شود. رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، جمعی از اساتید و مسئولان قرآنی کشور، رئیس شورای عالی قرآن و رئیس دفتر ارتباط مردمی دفتر مقام معظم رهبری، جمعی از مدیران و همکاران رسانه ملی به ویژه رادیو و اصحاب رسانه، از جمله حاضران در این مراسم خواهند بود.
احمد ابوالقاسمی با بیان اینکه رادیو ترتیل بستری برای دسترسی بهتر مردم به تلاوت قرآن کریم است، اظهار کرد: دسترسی به رادیو ترتیل از طریق رادیو نما، ویژگی بارز این شبکه رادیویی خواهد بود و این امکان را به مخاطبان این شبکه در سرتاسر دنیا می دهد تا ضمن شنیدن ترتیل آیات الهی، بتوانند صفحات قرآن کریم را با خط درشت و خوانا بر روی صفحه تلویزیون خود داشته باشند. این اتفاق که برای اولین بار شاهد انجام آن هستیم، هدیه ما به مردم است تا بتوانند در ماه مهمانی خدا صدا و تصویر کلام وحی را همزمان داشنه باشند.
مدیر رادیو قرآن در پایان گفت: مخاطبان می توانند علاوه بر دریافت رادیو ترتیل روی موج اف ام ردیف 95,5 مگاهرتز، از طریق دستگاه‌های گیرنده دیجیتال (رادیو/ رادیو نما)، سایت رادیو قرآن و همچنین اپلیکشن ایران صدا شنونده این شبکه رادیویی باشند.

اخبار پربازدید

  • در آیین تجلیل از عوامل برنامه سازان طرح تابستانی «قرآن کتاب زندگی» مطرح شد؛درخواست دکتر شاه آبادی از جامعه قرآنی برای پیگیری برنامه ها/آغاز طرح پاییز

  • صنعت تایر ایران حرف اول را در منطقه می زند

  • کنوانسیون پالرمو مخالف اصل استقلال ایران

  • شکوفایی روستاها با طرح «روستای بدون بیکار»

  • «مستند عکاسان جنگ» از رادیو تهران

  • تحلیل مسائل روز اقتصادی در «مرورگر 1332»

  • بررسی راه های پیشگیری از هاری در "مجله پزشکی"

  • معاون صدا از گزارشگران رادیو ورزش تقدیر کرد

  • رادیو تهران؛ «بیسیم چی» روایتگر دفاع مقدس

  • مراسم تودیع سرکار خانم زهره بزرگ در رادیو فرهنگ برگزارشد