صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران اظهار داشت: در روند ترک اعتیاد اثرات مواد مخدر فقط از سطح جسم فرد معتاد بیرون می رود، در حالی که اثرات روحی و روانی اعتیاد تا مدت های زیادی در ذهن بر جای می ماند.

برنامه هاشور با موضوع بررسی چالش ها و موانع بازنگری در روند درمان معتادان و اشتغال آن ها پس از ترک، با حضور سرهنگ محمد بخشنده (رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
در این برنامه سرهنگ محمد بخشنده با اشاره به این که چرخه جمع آوری و ترک اعتیاد در کشور چرخه ای کامل و جامعه نیست، گفت: روند ترک اعتیاد اگر در ابتدای امر با جمع آوری نیروی انتظامی و کمپ های ترک اعتیاد شروع شود در ادامه ی مسیر نتیجه ی مطلوبی را ارائه نخواهد داد.
وی با اشاره به این که طرح بهاران در مدت زمانی کوتاه توانست عملکرد موفقی را در چرخه ترک اعتیاد در کشور داشته باشد، عنوان کرد: بسیاری از افراد معتاد پس از رهایی از کمپ های ترک اعتیاد اجباری بلافاصله به مصرف مواد مخدر روی می آورند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران همچنین در ادامه افزود: طرد شدن افراد معتاد از جامعه شهری و خانواده و قرار نگرفتن در مورد توجه یک سازمان یا نهاد حمایتی احتمال بازگشت به اعتیاد را در فرد افزایش می دهد.
وی با اشاره به لزوم تقویت طرح بهاران در کشور، عنوان کرد: ایجاد شهرک هایی خاص برای اشتغال و بازپروری معتادین کشور همواره می تواند از بازگشت فرد بهبود یافته به دام اعتیاد جلوگیری کند.
سرهنگ محمد بخشنده با اشاره به روند 3 ماهه در ترک اعتیاد، تصریح کرد: در روند 3 ماهه ی ترک اعتیاد اثرات مواد مخدر فقط از سطح جسم فرد معتاد بیرون می رود، در حالی که اثرات روحی و روانی اعتیاد تا مدت های بسیار زیادی در ذهن فرد معتاد بر جای می ماند.
وی با اشاره به عدم حصول نتیجه از اقدامات پلیسی بسیار در روند کاهش اعتیاد در کشور، توضیح داد: متاسفانه بسیاری از افراد روند کاهش اعتیاد در کشور را فقط در حیطه ی وظایف پلیس می دانند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با اشاره به این که سازمان بهزیستی باید همواره در کنار پلیس باشد، عنوان کرد: بدون شک مامور نیروی انتظامی و پلیس کارشناس حوزه ی اعتیاد نیست؛ به طوری که در روند جمع آوری افراد معتاد همیشه افراد غیر معتاد و کارتن خواب نیز جمع آوری می شوند.

اخبار پربازدید

  • نرخ رشد جمعیت ایران برمدار کاهش

  • معرفی دو کتاب "نگاهی به دعاهای قرآنی و عبادت روح زندگی" در برنامه ی اشاره

  • انس بیشتر با قرآن با ویژه برنامه ی "تلاوت های درخواستی"

  • آغاز تفسیر سوره مبارکه نجم در رادیو معارف

  • سحر خوانی ها، افطاری ها در ماه مبارک رمضان

  • نگاهی به وضعیت "دارو" در رادیو صبا

  • درخشش ژیمناستهای ترامپولین کشور در مسابقات قهرمانی آسیا

  • معرفی تازه های نشر قرآن کریم در غرفه های نور

  • اهمیت شناخت روانی زوجین از یکدیگر

  • تشکیل ستادهای اجرایی، نشان از عملیاتی شدن اسناد است