صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

برنامه "جهان فوتبال"روز شنبه 22 اردیبهشت ماه با حضور آرش شکرریز، کارشناس حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا به موضوع حضور بازرسان AFC در ایران برای راستی آزمایی مدارک باشگاه های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی جهت صدور مجوز حرفه ای اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ آرش شکرریز، کارشناس حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا با تاکید بر لزوم رعایت چهارچوب های بین المللی حرفه ای درخصوص علت حضور بازرسان AFC در تهران اظهار کرد: برای صدور مجوز حرفه ای، باشگاه ها باید 9 بند از الزامات AFC را به انجام برسانند. در حال حاضر بازرسان AFC در ایران حضور دارند و در مورد 3 باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی در حال تحقیق و راستی آزمایی هستند.
وی در ادامه افزود: زمانی که رئیس فیفا به ایران آمد، با رئیس جمهور دیدار داشت. سپس او در راستای حرفه ای شدن فوتبال کشور، دو مطلب را بصورت کتبی تذکر داد که یکی در مورد‌ ورود خانمها به ورزشگاه ها و دومی حق پخش تلویزیونی بود.
شکرریز تصریح کرد: فوتبال حرفه ای نیازمند رویکرد و توجه حرفه ای است و با سیستم کدخدامنشی نمی توان فوتبال را اداره کرد. ما باید به معنای واقعی حرفه ای شویم و دست بردن در عدد و ارقام و سندسازی سبب می شود که شاهد کنار گذاشتن نمایندگان ایران و ابطال پروانه حرفه ای باشگاه ها باشیم.
این کارشناس درخصوص نحوه ارتباط اشخاص رسمی فوتبال با این بازرسین درصورتیکه با این سه باشگاه مشکلی دارند توضیح داد: در دیداری که بنده با بازرسین AFC داشتم؛ ایمیلی را اعلام کردند تا هر کدام از اشخاص رسمی فوتبال که طلب قطعی از یکی از باشگاه های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی دارند که پرداخت نشده است می توانند مستندات خود را ایمیل کنند و کسانی هم که تقاضای ملاقات حضوری دارند می توانند به هتل محل اقامت بازرسان بیایند.
وی با تاکید براین موضوع که طبق قوانین فیفا نیروهای نظامی در هیچ کشوری نمی توانند تیم حرفه ای داشته باشند، در مورد وضعیت تراکتورسازی به عنوان یک تیم نظامی یادآور شد: طبق اساسنامه فیفا، فوتبال باید از مداخلات سیاسی و نظامی به دور باشد و در مورد تیم تراکتورسازی هم آگهی واگذاری داده شده است.
برنامه "جهان فوتبال" روز شنبه 22 اردیبهشت با اجرای مهدی شکری پخش شد. این برنامه شنبه ها ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

اخبار پربازدید

  • نرخ رشد جمعیت ایران برمدار کاهش

  • معرفی دو کتاب "نگاهی به دعاهای قرآنی و عبادت روح زندگی" در برنامه ی اشاره

  • انس بیشتر با قرآن با ویژه برنامه ی "تلاوت های درخواستی"

  • آغاز تفسیر سوره مبارکه نجم در رادیو معارف

  • سحر خوانی ها، افطاری ها در ماه مبارک رمضان

  • نگاهی به وضعیت "دارو" در رادیو صبا

  • درخشش ژیمناستهای ترامپولین کشور در مسابقات قهرمانی آسیا

  • معرفی تازه های نشر قرآن کریم در غرفه های نور

  • اهمیت شناخت روانی زوجین از یکدیگر

  • تشکیل ستادهای اجرایی، نشان از عملیاتی شدن اسناد است