صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

صالحی طالقانی گفت: در حال حاضر کتاب هایی داریم که 13 نفر آن را ترجمه و ناشران مختلف چاپ کرده اند. به نوعی در این حوزه موازی کاری می شود که باید آسیب شناسی کنیم و به این موضوع مهم بپردازیم.

ویژه برنامه "الف ب بسم الله" همزمان با برگزاری سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی (ره) با حضور امیر صالحی طالقانی مدیر مسئول نشر بین المللی نحل از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.
مدیر مسئول نشر بین المللی نحل در ابتدای مطلب بیان داشت: از نظر بنده به عنوان یک ناشر داخلی و خارجی نمایشگاه در سطح بسیار عالی برگزار شد.
وی در ادامه این مطلب افزود: مشکلات و ضعف ها بسیار زیاد است. طبیعتاً فضای مصلا برای نماز گزاردن است و جای نمایشگاه نیست.
صالحی طالقانی گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 31 سال است که برگزار می شود باید بررسی کنیم که در این مدت به چه تجربه ای رسیدیم. جا دارد که متخصصین مشکلات را بررسی و برای بهبود وضعیت آن برنامه ریزی کنند.
مدیر مسئول نشر بین المللی نحل خاطرنشان کرد: ما نمایشگاهی را برگزار می کنیم که در آن درآمد داریم لذا باید تلاشمان کنیم که به 5 میلیون مخاطب آثار مختلفی را ارائه دهیم و برنامه ای داشته باشیم که در طول سال هم از فروشگاه های کتاب خرید کنند. اینگونه اقتصاد نشر ما زیر و رو خواهد شد.
وی یادآور شد: اگر ما به درستی به یک پروژه نپردازیم مطمئناً عوارضی دارد. طبق آمار نمایشگاه کتاب امسال نشر ما در آمد بیشتری نسبت به سال گذشته داشته است.
مدیر مسئول نشر بین المللی نحل بیان کرد: یک نکته مهم این است که در جمهوری اسلامی ایران کالایی غیر از کتاب که از زمان تولید تا فروش قیمت ثابتی داشته باشد پیدا نمی کنیم.
صالحی طالقانی همچنین در ادامه مطلب بیان داشت: وقتی اقتصاد نشر برخلاف آنچه که اعلام می کنیم مثبت است باید به سراغ برطرف کردن معضلات و بیماری ها رفت.
مدیر مسئول نشر بین المللی نحل گفت: در حال حاضر کتاب هایی داریم که 13 نفر آن را ترجمه و ناشران مختلف آن را چاپ کرده اند. بنابراین به نوعی در این حوزه موازی کاری می شود که باید آسیب شناسی کنیم و به این موضوع مهم بپردازیم.
صالحی طالقانی در پایان این برنامه ابراز داشت: از مسئولان اجرایی نمایشگاه و از مردمی که قبول زحمت کردند و در نمایشگاه حضور پیدا کردند نهایت تشکر را دارم. معمولا در نمایشگاه فرانکفورت اینگونه است که در روز آخر برگزاری نمایشگاه می گویند نمایشگاه سی و دوم از فردا آغاز می شود. بنابراین فردا روز اول نمایشگاه کتاب است.

اخبار پربازدید

  • در آیین تجلیل از عوامل برنامه سازان طرح تابستانی «قرآن کتاب زندگی» مطرح شد؛درخواست دکتر شاه آبادی از جامعه قرآنی برای پیگیری برنامه ها/آغاز طرح پاییز

  • صنعت تایر ایران حرف اول را در منطقه می زند

  • کنوانسیون پالرمو مخالف اصل استقلال ایران

  • شکوفایی روستاها با طرح «روستای بدون بیکار»

  • «مستند عکاسان جنگ» از رادیو تهران

  • تحلیل مسائل روز اقتصادی در «مرورگر 1332»

  • بررسی راه های پیشگیری از هاری در "مجله پزشکی"

  • معاون صدا از گزارشگران رادیو ورزش تقدیر کرد

  • رادیو تهران؛ «بیسیم چی» روایتگر دفاع مقدس

  • مراسم تودیع سرکار خانم زهره بزرگ در رادیو فرهنگ برگزارشد