صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: شفافیت لازمه بهبود بخشی به فضای کسب و کار در جامعه است.

مصطفی روناسی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بدون شک با تقویت شاخص شفافیت در حوزه های مختلفی از قبیل مدیریتی، اجرایی، قانون، مقررات و موارد مشابه دیگر پدیده رانت و فساد در جامعه به شدت کاهش و در برابر چرخ تولید ملی روان تر از همیشه به چرخش در خواهد آمد.

وی همچنین اظهارداشت: شفافیت پائین در اقتصاد عامل گسترش فساد و جلوگیری از فعالیت سالم اقتصادی است بنابراین وجود این عوامل هزینه‌های گزافی را به اقتصاد کشور تحمیل می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: لازمه حمایت از تولید و بهبود فضای کسب‌وکار شفافیت است.

وی در ادامه افزود: ایجاد شفافیت برای حمایت از تولید و ایجاد شرایط مطلوب در فضای رقابتی و بدون رانت بسیار ضروری است.

روناسی ضمن اشاره به این جمله که بهبود فضای کسب و کار محرک رشد اقتصادی است، تصریح کرد: نبود شفافیت مانع رشد بخش‌های غیرمولد اقتصادی، سوداگری و رانت می‌شود بنابراین در فضای غیرشفاف نمی‌توان با اطمینان سرمایه‌گذاری کرد.

وی در گفتگو با رادیو اقتصادگفت: حرکت به سمت ایجاد شفافیت گام نخست حرکت به سمت اقتصاد شکوفا است.

عضو کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: حمایت از تولید نخستین شرط برای توسعه اقتصادی است، چنانچه جامعه‌ای فاقد تولید باشدبه شدت ضربه‌پذیر و شکننده خواهد بود.

وی تصریح کرد: پاسداری از اقتصاد ملی به معنی مسئولیت‌پذیری و شفافیت عملکرد است و تا زمانی که شفافیت و رقابت به معنی حقیقت کلمه در اقتصاد حاکم نباشد تمام عوامل مفید در اقتصاد آثار معکوسی از خود نشان خواهند داد.

روناسی در ادامه نقش صنایع کوچک و متوسط را در اقتصاد بسیار پر رنگ توصیف کرد و گفت: این نوع صنایع در ایجاد فرصت‌های شغلی، افزایش درآمد برای اقشار مختلف جامعه، رشد اقتصادی وبسیاری موارد دیگر تاثیر بسزایی بر اقتصاد کشورها دارد.

وی افزود: کشورهای پیشرفته جهان به دلیل مزایا و قابلیت‌های بسیار زیاد بنگاه های کوچک و متوسط همواره حمایت‌های گوناگونی جهت افزایش کارایی این واحدها انجام می دهند.

عضو کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان اظهارداشت: گذر کاهش نرخ بیکاری، اشتغال افزایی، پویایی تولید، توسعه کار آفرینی و در یک کلام تحقق حمایت از کالای ایرانی از مسیر رونق تولید می گذرد.

وی یادآورشد: رونق بخشی به تولید نیز با رفع موانع واصلاح فضای کسب و کار در جامعه عملی خواهد شد.

برنامه «نود و هشتی ها» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی «غلامرضا عزتی و مهدی شیار» از شنبه تا پنجشنبه ساعت 17 به مدت 85 دقیقه با هدف اطلاع رسانی درباره موضوعات اقتصادی با جلب مشارکت و تعامل مخاطبان و ارتقای فرهنگ اقتصادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • شکوفایی روستاها با طرح «روستای بدون بیکار»

  • «مستند عکاسان جنگ» از رادیو تهران

  • تحلیل مسائل روز اقتصادی در «مرورگر 1332»

  • بررسی راه های پیشگیری از هاری در "مجله پزشکی"

  • معاون صدا از گزارشگران رادیو ورزش تقدیر کرد

  • رادیو تهران؛ «بیسیم چی» روایتگر دفاع مقدس

  • مراسم تودیع سرکار خانم زهره بزرگ در رادیو فرهنگ برگزارشد

  • چرا بعضی‎ها قوانین را جدی نمی‎گیرند؟

  • «کتیبه تهران»؛ ویژه شهادت حضرت امام زین العابدین (ع)

  • جایگاه حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا