صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس اتحادیه کفش های ماشینی تهران گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه ملی در کشور است.

علی اژدرکش در برنامه «خانه تا کارخانه» رادیو اقتصاد افزود: تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد در صنعتی تر شدن کشور بسیار حائز اهمیت است بنابراین می طلبد سیستم آموزش عالی در این حوزه با قدرت و قوت هرچه تمامتر ورود پیدا کنند.

وی همچنین اظهارداشت: آموزش مهمترین عنصر برای تولید با کیفیت و رقابت پذیر در هر کشوری است بنابراین توجه به این حوزه از ضروریات جامعه است.

رئیس اتحادیه کفش های ماشینی تهران ضمن اشاره به این جمله که زنجیره تامین صنعت کفش در کشور بسیار گسترده است، گفت: در تمامی این حلقه ها اعم از مواد اولیه، طراحی، تولید، برند سازی و کسب سهم بازار داخلی و خارجی به نیروی انسانی متخصص نیاز است.

وی در ادامه افزود: محصولات ساخت داخل باید بصورت یک بسته رقابتی در بازارهای داخلی و خارجی ارائه شود که متاسفانه در این حوزه کمتر در کشور کار شده است.

اژدرکش در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات و چالش های اساسی بخش تولید در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: مالیات بر ارزش افزوده از جمله این مشکلات می باشد که کمر تولید داخلی را شکسته است.

وی تصریح کرد: مالیات بر ارزش افزوده ابزار بسیار خوبی برای درآمدزایی دولت است ولی در انتهای شبکه توزیع باید از مصرف کنندگان نهایی دریافت شود.

رئیس اتحادیه کفش های ماشینی تهران گفت: در حال حاضر از مواد اولیه تولید در کشور مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود که خلاف شعار حمایت از تولید داخلی و اشتغال است.

وی افزود: درآمد مالیاتی یک ضرورت برای توسعه و پیشرفت کشور است ولی وصول مالیات باید به نحوی باشد که چرخ تولید و صنعت از حرکت بازنیستد.

اژدرکش بیان داشت: درآمد پایدار مالیاتی برای دولت زمانی حاصل می شود که تولید در جامعه رونق داشته باشد.

وی در ادامه این مصاحبه رادیویی گفت: هم اکنون در صنعت کفش به ازای هر 30 میلیون تومان یک شغل ایجاد می شود در حالیکه این رقم در صنعت خودرو 300 میلیون تومان است.

رئیس اتحادیه کفش های ماشینی تهران افزود: اشتغال و بیکاری از چالش های جدی امروز کشور است از اینرو ضرورت دارد از صنایع اشتغال زا مانند صنعت کفش حمایت همه جانبه ای صورت گیرد.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی و سیاست گذاری در کشور باید به نحوی باشد که سرمایه گذاران، کارآفرینان و صنعتگران به سمت صنایع با اشتغال زایی باید حرکت کنند.

اژدکش همچنین سیستم بانکی را از دیگر موانع جدی بخش تولید داخلی برشمرد و گفت: این سیستم باید مطابق سیستم پولی و مالی رقبای کشوردر جهان اصلاح شود در غیر اینصورت چرخ تولید در جامعه لنگ خواهد زد.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی یعنی برداشتن موانع از پیش پای تولیدکنندگان داخلی و پشتیبانی به معنی حقیقت کلمه از آنان است.

رئیس اتحادیه کفش های ماشینی تهران یادآورشد: تحقق شعار سال مستلزم هوشمندسازی بیمه، اصلاح سیستم بانکی و مالیاتی، تربیت نیروی انسانی متخصص و بسیاری از موارد مشابه دیگر است.

برنامه «خانه تا کارخانه» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای فرد هر هفته ساعت 15 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف عارضه یابی و شناسایی مشکلات، موانع و اشکالات صنایع مختلف اعم ازمتوسط و بزرگ و ارائه راهکارهای عملیاتی رفع آن‌ها، شناسایی گلوگاه‌های صنعتی کشور و کمک به بهبود وضع موجود صنایع از طریق برقراری ارتباط سه جانبه صنعت، دانشگاه و رسانه بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد بنابراین علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • شکوفایی روستاها با طرح «روستای بدون بیکار»

  • «مستند عکاسان جنگ» از رادیو تهران

  • تحلیل مسائل روز اقتصادی در «مرورگر 1332»

  • بررسی راه های پیشگیری از هاری در "مجله پزشکی"

  • معاون صدا از گزارشگران رادیو ورزش تقدیر کرد

  • رادیو تهران؛ «بیسیم چی» روایتگر دفاع مقدس

  • مراسم تودیع سرکار خانم زهره بزرگ در رادیو فرهنگ برگزارشد

  • چرا بعضی‎ها قوانین را جدی نمی‎گیرند؟

  • «کتیبه تهران»؛ ویژه شهادت حضرت امام زین العابدین (ع)

  • جایگاه حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا