صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رضا جعفری سدهی اظهار داشت: در حال حاضر حدود 100 مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور راه اندازی شده اند، به طوری که حدود 50 مرکز دیگر در دست تاسیس و راه اندازی هستند که تا پایان 6 ماه اول سال 97 مشغول به فعالیت خواهند شد.

برنامه هاشور با موضوع بررسی حاشیه نشینی و بحران بهداشت و سلامت، با حضور دکتر رضا جعفری سدهی (رئیس ستاد اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
در این برنامه دکتر رضا جعفری سدهی با اشاره به این که اورژانس اجتماعی یکی از برنامه های پیشروی سازمان بهزیستی کشور به شمار می آید، گفت: اورژانس اجتماعی همواره به هدف کنترل، کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی که در برنامه ی ششم توسعه ی کشور به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است مشغول به فعالیت است.
وی با اشاره به فعالیت های چهارگانه ی اورژانس اجتماعی در کشور، تصریح کرد: خط هات لاین به صورت شبانه روزی در 10 استان کشور، خدمات سیار اجتماعی به صورت گشت زنی و پیگیری ماموریت های مختلف، مداخله در بحران های فردی و اجتماعی به صورت سرپایی و خوابگاهی و پایگاه های خدمات اجتماعی در حاشیه شهرها از جمله فعالیت های چهارگانه اورژانس اجتماعی به شمار می آیند.
رئیس ستاد اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور همچنین در ادامه افزود: موضوع ورود مدیریت بحران و ابراز حمایت های روانی و اجتماعی در بلایا و حوادث طبیعی و غیر طبیعی در حال حاضر بخشی از وظایف اورژانس اجتماعی کشور به حساب می آید.
وی با بیان این که رویکرد اساسی اورژانس اجتماعی معطوف به اجتماع است، عنوان کرد: بسیج منابع اجتماعی و رویکرد تسهیل گرایانه در پایگاه های خدمات اجتماعی اورژانس اجتماعی همواره مورد نظر و توجه ویژه ی این ستاد قرار دارد.
دکتر رضا جعفری سدهی با اشاره به این که ستاد اورژانس اجتماعی موظف است تا خدمات خود را در تمامی شهرهای بالای 50 هزار نفر راه اندازی کند، عنوان کرد: در حال حاضر حدود 100 مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور راه اندازی شده اند، به طوری که حدود 50 مرکز دیگر در دست تاسیس و راه اندازی هستند که تا پایان 6 ماه اول سال 97 مشغول به فعالیت خواهند شد.
وی با اشاره به این که ستاد اورژانس اجتماعی کشور در سال 95 بیش از 850 هزار تماس تلفنی دریافت کرده است، عنوان کرد: کودک آزاری، سالمند آزاری، معلول آزاری، خودکشی، دختران فراری و تنش های خانوادگی از جمله موضوعات مهمی هستند که افراد با تماس با اورژانس اجتماعی به طرح آن ها می پردازند.

اخبار پربازدید

  • رادیو معارف؛ در مسیر انتظار

  • بررسی نقش شیعه در پیدایش علوم اسلام از امواج رادیو معارف

  • اصلاح قوانین ضرورت حذف قاچاق

  • مردم صاحبان اصلی رسانه ملی

  • توصیه های "بهینه سازی مصرف" با زبان طنز

  • رادیو اقتصاد در تلاش برای تحول

  • تامین مالی مشکل بزرگ تعاونی ها

  • برگزاری مسابقات قرآن یک نظریه قرآنی را در جهان پیاده خواهد کرد/اختصاص 10 میلیارد تومان برای قرآن به عنوان تن خواه

  • اسامی فینالیست‌های مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان

  • پویایی اقتصاد در گرو تولید رقابت پذیر