صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر از رشد شش درصدی سفرهای گردشگری نوروزی به نسبت دوره مشابه سال قبل در استان خبرداد.

نجمه پور مقدم در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به سفر هفت میلیون و 200 هزار نفری مسافران و گردشگران در تعطیلات نوروز امسال به استان افزود: بوشهر به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی مثال زدنی هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط ایران وجهان است.

وی در ادامه افزود: این استان به رغم تمامی تلاش ها هنوز نتوانسته به جایگاه بایسته و شایسته در حوزه گردشگری دست پیدا کند.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر گفت: کمبود زیرساخت های گردشگری از جمله عوامل تاثیرگذار در جهت عدم توسعه یافتگی حوزه گردشگری در سطح استان بوده که بایستی با توسعه سرمایه گذاری این نقیصه جبران شود.

وی همچنین در مورد وضعیت رستوران های بین راهی در سطح استان نیز به رادیو اقتصاد افزود: امسال بنا بر پیشنهاد «علی اصغر مونسان» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ایستگاه ها و اقامتگاه های عشایری – روستایی بین راهی برای رفاه حال مسافران و گردشگران در منطقه ایجاد تا ضمن استراحت از غذاهای محلی، برنامه های آئینی، موسیقی سنتی و غیره آشنا و بهره مند شوند.

پور مقدم تصریح کرد: خوشبختانه از این طریق در نوروز سال جاری تلاش شد تا حد زیادی از ضعف های موجود در بحث رستوران های بین راهی پوشش داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بهره برداری 11 اقامتگاه بوم گردی طی سال گذشته در سطح استان خبرداد و گفت: این اقامتگاه حال و هوای بومی داشته و از گردشگران داخلی و خارجی میزبانی می کنند.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر افزود: اقامتگاه های بوم گردی ضمن ارتقای سطح زندگی و رونق اقتصادی جامعه محلی سبب حفظ سنت ها، آداب و رسوم منطقه و در عین حال رضایتمندی گردشگران را نیز به دنبال دارد.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • رادیو معارف؛ در مسیر انتظار

  • بررسی نقش شیعه در پیدایش علوم اسلام از امواج رادیو معارف

  • اصلاح قوانین ضرورت حذف قاچاق

  • مردم صاحبان اصلی رسانه ملی

  • توصیه های "بهینه سازی مصرف" با زبان طنز

  • رادیو اقتصاد در تلاش برای تحول

  • تامین مالی مشکل بزرگ تعاونی ها

  • برگزاری مسابقات قرآن یک نظریه قرآنی را در جهان پیاده خواهد کرد/اختصاص 10 میلیارد تومان برای قرآن به عنوان تن خواه

  • اسامی فینالیست‌های مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان

  • پویایی اقتصاد در گرو تولید رقابت پذیر