صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس گروه ژئوپلتیک و محیط شناسی بین المللی مرکز مطالعات راهبردی گفت: آمریکایی ها در مقابل سرسختی کره شمالی تسلیم شدند.

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع دیدار رهبر کره شمالی با ترامپ و با حضور دکتر حسن نامی رئیس گروه ژئوپلتیک و محیط شناسی بین المللی مرکز مطالعات راهبردی به روی آنتن رفت.

حسن نامی با بیان اینکه سلاح، نماد آمریکا است، تصریح کرد: کشوری که نمادش زور است، زبانی جز قدرت را نمی فهمد.

وی با اظهار به اینکه رهبران کره شمالی چه در گذشته و چه در مدت اخیر توانستند به قدرتی برسند که امریکا آن را بخوبی درک کرد، گفت: کره شمالی، توسعه موشکی خودش را از سال 1957 و توسعه اتمی خود را از سال 1990 شروع کرد و نهایتا به حداکثر خواسته هایشان رسیدند.

رئیس گروه ژئوپلتیک و محیط شناسی بین المللی مرکز مطالعات راهبردی اظهار داشت: آمریکا علاوه بر تهدید از تحریم ها علیه کره شمالی استفاده کرد، تحریم در مقابل ملتی که مثل ملت ایران مقاومت دارند و می توانند با هر شرایطی زندگی کنند، نمی تواند پایدار باشد و آمریکا این را بخوبی درک کرده است.

وی با اشاره به دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی بیان داشت: قرار است ترامپ و کیم جونگ اون در حوالی ماه می، با یکدیگر ملاقاتی را داشته باشند و حتی آمریکایی ها از طریق مسئولین کره جنوبی، اعلام کردند ما هیچ مانوری تا آن زمان و حتی در طول برگزاری ملاقات و مذاکرات شان، انجام نخواهند داد و این نشان می دهد، آمریکایی ها در مقابل سرسختی کره ای ها تسلیم شدند.

رئیس گروه ژئوپلتیک و محیط شناسی بین المللی مرکز مطالعات راهبردی ادامه داد: کره ای ها توانستند خودشان را به مرحله ای از رفاه و قدرت برساند که دیگر آمریکا نمی تواند برایشان تهدید باشد بلکه کره هم می تواند اقدامات متقابلی انجام دهد، و خطر جدی برای آمریکا باشد.

با اشاره به سایت موشکی ایران و مذاکرات در مورد آن، متذکر شد: اگر بخواهیم همیشه صلابت خود را در تعاملات جهانی داشته باشیم، واقعا باید در همه زمینه ها به ویژه در زمینه تسلیحات رفاهی به نقطه اوج خود برسیم.

وی با رد سازش رهبر کره شمالی، توضیح داد: تمامی رفتارهای کره و به خصوص آمریکا و خبرهایی که منتشر می شود، این گونه نیست که مطرح کند کیم جونگ اون سازش کرده باشد و مقابل تهدیدات آمریکا ضعفی در خودشان راه داده باشند، بلکه این نشانه را ما از طریق آمریکایی ها به ویژه شخص ترامپ می بینیم، اگرچه گفته می شود هر دو مسئول، غیر قابل پیش بینی هستند.

اخبار پربازدید

  • رادیوهای پیام وآوا همراه همیشگی مخاطبان درایام نوروز

  • فرزندان شهدا نماد جریان فکری مقاومت،ایثار و انقلاب هستند

  • جایزه ارگ ‌دائمی شد

  • آیین رونمایی از کتاب سالنامه مناسبت های سال 1397 شبکه های رادیویی برگزار شد

  • امریکا و فرانسه در صدد اعمال فشار بیشتر بر دولت اسد هستند

  • دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی: رسانه ملی پرچم دار پویش مردم 30-60 است

  • پیام تسلیت کارکنان رادیو در پی درگذشت آیت الله نصرالله شاه آبادی

  • دیپلماسی تزریق پول نتیجه شکایت علیه بحرین و امارات را مشخص می کند

  • دیدار مدیر رادیو فرهنگ با موسسه فرهنگی اکو

  • نشست خبری تشریح ویژه برنامه های نوروزی رادیو برگزار شد