صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه این شبکه اعلام کرد: با توجه به تجربه سال گذشته که برنامه «نوروزان» مورد استقبال مردم و همچنین مرکز نظارت سازمان قرار گرفت قرار شد این برنامه با دقت و طراحی بهتر روانه آنتن شود.

به گزارش شبکه رادیویی ایران اامسال بخش های ویژ ای در برنامه «نوروزان» پیش بینی شده است .این برنامه رویدادهای جاده ها ،گزارش های راهیان نور و اطلاع رسانی مورد نیاز مردم را انجام می دهد.گودرزی افزود: یکی از بخش های نوآورانه «نوروزان» بخش «گام نوروز» است .در «گام نوروز» ترانه های شادمانه و بهارانه ها و زنگ های موسیقی اصیل بازسازی شده اند و توسط گروهی اختصاصی برای این برنامه تولید می شوند.
در این بخش ،15اثر از بزرگان موسیقی ایرانی با حال و هوای نوروز بازسازی شده اند و از استودیوی رادیو ایران تقدیم مخاطبان خواهد شد.
علی رضا امینی کارشناس این بخش است و هنرمندانی چون مسعود مظلوم ،سعید اسماعیل زاده ،حمید بامدادی ،علی رضا جعفر زاده ،محمد جاهد ،غزاله تهرانی ،بهنام جاوید و مهرداد عطا با آن همکاری دارند.
این ترانه ها برای اولین بار است به این شکل برای مخاطبان پخش می شود.
بخش دیگر برنامه «نوروزان» بخش «رزمیاد» است .در این بخش ،برنامه های متنوع باغ موزه دفاع مقدس به اطلاع مخاطبان رادیو ایران خواهد رسید.در بخش «شما هم دعوتید» گزارشگران رادیو ایران در سراسر کشور ،با شیوه ای تازه شهر و منطقه و آداب و رسوم خود را معرفی می کنند. در آیتمی دیگر دکتر الهامی بازتاب بهار در شعر مولانا را بررسی می کند.همچنین از کارشناسان مختلف در باره ترک عادت ناپسند در سال جدید ،جملات حکمت آمیزی پخش خواهد شد.
در بخش «قدم نورسیده مبارک »با خانواده هایی دیدار می شود که کودکشان در ایام بهار 97 متولد شده و صاحب فرزند شده اند.
از انجمن های ادبی و شعری هم گزارش هایی پخش می شود و شعرهای بهاری آنها با صدای خودشان تقدیم مخاطبان می شود.
یدالله گودرزی اضافه کرد: برنامه «نوروزان» ویژه ولادت حضرت علی (ع) از آسایشگاه کهریزک تقدیم شنوندگان می شوند و گروه برنامه ساز «نوروزان» به دیدار و عید دیدنی ساکنان آسایشگاه خواهند رفت و برنامه را با گفتگوهای ایشان به روی آنتن می فرستند.
یک گروه مفصل برنامه ساز با تهیه کنندگی حسین معصومی برنامه «نوروزان» را از 28 اسفند ساعت 10 صبح تقدیم شنوندگان رادیو ایران خواهند کرد .البته با تغییر ساعت برنامه از 10:30 شروع خواهد شد.

اخبار پربازدید

  • رادیوهای پیام وآوا همراه همیشگی مخاطبان درایام نوروز

  • فرزندان شهدا نماد جریان فکری مقاومت،ایثار و انقلاب هستند

  • جایزه ارگ ‌دائمی شد

  • آیین رونمایی از کتاب سالنامه مناسبت های سال 1397 شبکه های رادیویی برگزار شد

  • امریکا و فرانسه در صدد اعمال فشار بیشتر بر دولت اسد هستند

  • دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی: رسانه ملی پرچم دار پویش مردم 30-60 است

  • پیام تسلیت کارکنان رادیو در پی درگذشت آیت الله نصرالله شاه آبادی

  • دیپلماسی تزریق پول نتیجه شکایت علیه بحرین و امارات را مشخص می کند

  • دیدار مدیر رادیو فرهنگ با موسسه فرهنگی اکو

  • نشست خبری تشریح ویژه برنامه های نوروزی رادیو برگزار شد