صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

همزمان با فرارسیدن یوم الله 22 بهمن ماه، مدیر روابط عمومی معاونت صدا از اقدام شبکه‌های مختلف رادیویی برای تولید و پخش ویژه برنامه های متنوع، با هدف انعکاس حماسه حضور پرشور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم این روز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، علی اکبر خدابخش مدیر روابط عمومی معاونت صدا با بیان اینکه شبکه‌های مختلف رادیویی همزمان با فرارسیدن یوم الله 22 بهمن ماه، با تولید و پخش ویژه برنامه های متنوع، به انعکاس حضور حماسی مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم این روز می‌پردازند، به تشریح این برنامه ها پرداخت.
وی از "شکوه پابرجا" به عنوان ویژه برنامه یوم الله 22 بهمن ماه رادیو انقلاب یاد کرد و گفت: این برنامه از ساعت 6 صبح تا 12 به روی آنتن می‌رود و اختصاص به پخش گزارش از خیابان آزادی و مسیر راهیپایی، مصاحبه با مسئولان، ارتباط با شبکه های رادیویی مستقر در خیابان آزادی از جمله ایران، جوان و تهران، پخش تماس‌ها و پیامک های مردمی، گفتگو با کارشناسان، پخش سخنرانی ریاست جمهوری به مناسبت این روز و قرائت قطعنامه، ارتباط زنده با مراکز استان ها و گفتگو با استانداران دارد. ساجد قدوسی تهیه کننده، فاطمه نیرومند گوینده و عباس سنجری و علیرضا محمدی گزارشگران در این برنامه با مخاطبان همراه خواهند بود.
خدابخش در ادامه ضمن اشاره به اینکه "روز خوب پیروزی" عنوان ویژه برنامه یوم الله 22 بهمن ماه رادیو ایران است، تصریح کرد: عوامل این ویژه برنامه با حضور میدانی در میان مردم با تجهیز یک استودیوی رادیویی در خیابان انقلاب و بسیج دهها گزارشگر اختصاصی شبکه و استفاده از گزارشگران افتخاری در سراسر ایران، بیانگر قطره ای از دریای حضور مردم خواهد بود. پخش مستقیم سخنان ریاست جمهوری از دیگر قسمتهای این برنامه است که به تهیه‌کنندگی آرمان ستوده و گویندگی سعید توکلی از ساعت9:00 صبح تا11:30 پخش می‌‍شود.
مدیر روابط عمومی معاونت صدا در ادامه افزود: رادیو ایران همچنین از ساعت 16 به مدت یک ساعت ویژه برنامه "فجر حضور" با دو محور استقلال کشور و بیان پیشرفت ها و دعوت از دکتر مهدی حمزه پور استاد دانشگاه به بازتاب حضور مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن ماه خواهد پرداخت. بررسی خبرگزاری های خارجی و انعکاس جهانی این حضور، گزارش مردمی، پخش تلفن‌ها و خواندن پیامک‌های مردمی از جمله بخش های این برنامه است."فجر حضور" به تهیه کنندگی حسین نافذ عارفی و گویندگی محمدرضا درویش از آنتن رادیو ایران پخش می شود.
خدابخش با بیان اینکه "در مسیر آزادی" عنوان ویژه برنامه رادیو جوان به مناسبت یوم الله 22 بهمن ماه است، عنوان کرد: این برنامه از ساعت 9 تا 11:30 پخش شده و به انعکاس حضور پرشور مردم در مسیر راهپیمایی، تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران با حضور کارشناسان در استودیو، ارتباط زنده با مراکز استان ها و ... می‌پردازد. ابوالفضل اینانلو و صدیقه مرادی گوینده و مجتبی حسنی تهیه کننده این برنامه در غرفه رادیو جوان در مسیر راهپمایی و عصمت باپیران تهیه کننده، فاطمه عباسی گوینده در مسیر آزادی در استودیوی این شبکه خواهند بود.
مدیر روابط عمومی معاونت صدا از "خیابان مردم" به عنوان برنامه ویژه رادیو تهران در یوم الله 22 بهمن ماه یاد و خاطرنشان کرد: این برنامه که از ساعت 9 صبح روز یکشنبه 22 بهمن ماه با تلاش گروه تهران و رویدادها به روی آنتن می‌رود، به اطلاع رسانی لحظه به لحظه از مراسم راهپیمایی این روز، پخش ترانه‌های ملی، میهنی خوانندگان، انعکاس حضور ورزشکاران، بازیگران و... در راهپیمایی عظیم این روز می‌نماید. معرفی، شناخت، تبیین خط‌مشی و اهداف انقلاب، تشریح وضعیت فعلی ایران در منطقه و جهان، پخش سخنان شخصیت‌ها درباره ابعاد مختلف انقلاب اسلامی ایران و اهمیت یوم‌الله 22 بهمن، از دیگر اهداف ویژه برنامه "خیابان مردم" است. مهدی رادفر تهیه کننده، رضا خضرایی نویسنده و گوینده، محمد رضا پاکزادیان هماهنگی، یاسر کتاییان و صادق شایان ارتباطات و علیرضا محمدی، اکبر یاری و اعظم قربانپور گزارشگران، در این ویژه برنامه همراه مخاطبان هستند.
وی در تشریح برنامه های رادیو فرهنگ به مناسبت یوم الله 22 بهمن ماه گفت: "سپیده رهایی" که عنوان ویژه برنامه این شبکه در این روز بزرگ است، از ساعت 9 الی12 پخش خواهد شد. گزارشگران شبکه در این روز به سطح شهر خواهند رفت و حضور پرشکوه مردم در این روز را انعکاس خواهند داد. تهیه کننده این ویژه برنامه سیدهادی موسوی نژاد است.
خدابخش با اشاره به اینکه ویژه برنامه "ایستگاه انقلاب" به مناسبت 22 بهمن ماه، با محوریت تحلیل و بررسی رسانه ها و انعکاس حضور مردم در راهپیمایی عظیم این روز به روی آنتن می رود، اظهار کرد: ویژه برنامه "ایستگاه انقلاب" کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی نازنین کتابچی یکشنبه 22 بهمن ماه ساعت 9:00 به مدت 175 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می شود.
مدیر روابط عمومی معاونت صدا ضمن اشاره به اینکه رادیو سلامت در روز 22 بهمن ماه، با پخش زنده ویژه برنامه "مسیر همدلی" از خیابان آزادی، روایت‌گر حماسه بزرگ ملت ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود، ادامه داد: این برنامه کاری از گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت 22بهمن به طور زنده از خیابان آزادی پخش می شود. گزارش مردمی، دیدگاه روسای دانشگاههای علوم پزشکی، برگی از دستاوردهای علمی کشور، برشی از هنر انقلاب، خاطره عکاس فرانسوی امام، خاطرات زندانیان سیاسی دوره ساواک و معرفی موزه عبرت در این برنامه تقدیم مخاطبان خواهد شد. این برنامه به تهیه کنندگی حسین فنایی و سردبیری فاطمه شهبازی و گویندگی فیروزه آدابی و حسام الدین ریاحی، روز یکشنبه، از ساعت 9 الی 12 پخش می‌شود.
وی در ادامه و در تشریح برنامه ویژه رادیو قرآن در یوم الله 22 بهمن ماه گفت: شبکه رادیویی قرآن همزمان با این مناسبت، برنامه زنده "قرآن، عطر انقلاب" را به مدت 90 دقیقه خواهد داشت که در این برنامه به حضور پرشور عموم مردم به ویژه جامعه قرآنی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن می‌پردازد. گفت و گو با چهره های قرآنی کشور حاضر در راهپیمایی، تلاوت قاریان ممتاز و بین المللی، اجرای زنده گروه های تواشیح و همخوانی در غرفه، گفت و گو با مسئولان قرآنی حاضر در راهپیمایی و گزارش مردمی از آیتم های این ویژه برنامه است. این برنامه کاری از گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن است که به تهیه‌کنندگی مسعودرضا خالقی و اجرای رضا خضرایی و حمید عبیری روز 22 بهمن ماه از ساعت 9:30 تا 11 به صورت زنده تقدیم مخاطبان خواهد شد.
وی در ادامه از "هنگامه سربلندی" به عنوان ویژه برنامه رادیو گفتگو در روز 22 بهمن ماه یاد کرد و گفت: این برنامه از ساعت 8 صبح الی 12 به روی آنتن می رود. پوشش مراسم راهپیمایی، ارتباط با گزارشگران مستقر در مسیر راهپیمایی و انعکاس خبری این رویداد بزرگ از جمله بخش های مختلف این برنامه است. همچنین "حماسه حضور" عنوان برنامه ای است که با محوریت انعکاس خبری و بازتاب راهپیمایی روز 22 بهمن در رسانه های خارجی و جهان از ساعت 12:30الی13:30 پخش خواهد شد.
خدابخش با بیان اینکه همزمان با چهلمین سالروز انقلاب شکوهمند اسلامی و در ایام الله دهه فجر ویژه برنامه زنده "نسل همیشه" از رادیو معارف پخش می شود، تصریح کرد: در این برنامه کارشناسان و صاحب‌نظران سیاسی و اجتماعی همچون آیت الله خاتمی، دکر لک‌زایی و دکتر مجید مسعودی به موضوعاتی همچون استقلال در تصمیم گیری،‌ حفظ تمامیت ارضی کشور و رساندن ایران به عزت و کرامت، تهییج و ترغیب برای حضور باشکوه و میلیونی در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن و پالایش و پایداری برای حفظ دستاوردهای انقلاب خواهد پرداخت. ارتباط با مراکز استان‌ها و پخش گزارش‌های مردمی، ارتباط با نهادها و ارگان‌های جمهوری اسلامی برای بررسی عملکرد آن‌ها در برگزاری جشن‌های دهه فجر از جمله بخش‌های این برنامه زنده است. ویژه برنامه زنده "نسل همیشه" کاری از گروه رویدادهای معارفی و اطلاع رسانی به سردبیری و تهیه کنندگی محمد حسن جلالی و اجرای حمید سوری 22 بهمن ساعت 8:40 تا 11:50 پخش خواهد شد.
وی همچنین در تشریح برنامه های رادیو ورزش به این مناسبت اظهار کرد: "روز اتحاد" عنوان ویژه برنامه ای است که به تهیه کنندگی مریم رستمی از ساعت 9 تا 11.30 صبح روز یکشنبه 22 بهمن مصادف با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به روی آنتن می رود. انعکاس حضور مردم در عرصه های حماسه آفرینی و مصاحبه با چهره های شاخص ورزشی کشور در راهپیمایی 22 بهمن، بیان جایگاه جامعه ورزش در خلق حماسه های اجتماعی، ارتباط با مراکز استانها برای بازتاب این رویداد باشکوه ملی وهمچنین پخش سرودهای انقلابی و متن های حماسی از بخشهای مهم این برنامه است که شبکه رادیویی ورزش برای این روز تدارک دیده است.
مدیر روابط عمومی معاونت صدا در پایان با بیان اینکه شبکه های رادیویی پیام و نمایش نیز همصدا با دیگر شبکه های رادیویی این مناسبت را گرامی می‌دارند، از تدارک بیش از دو هزار و 800 دقیقه ویژه برنامه رادیویی با هدف پاسداشت راهپیمایی باشکوه 22 بهمن ماه خبر داد.

اخبار پربازدید

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی

  • رمزگشایی رادیو ایران از انتقال آب خزر به سمنان

  • تاثیر ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی موفقیت

  • سیره عملی حضرت زهرا (س)