صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد گفت: این شرکت از مجموعه های کارآمد و پیشرو در زمینه های صنعتی بالاخص خودکفایی صنایع گاز در کشور است.

یحیی فیضی در برنامه « رهیافت » رادیو اقتصاد ضمن تبریک ایام الله دهه فجر افزود: این مجتمع گازی جزو شرکت های پیشتاز در فرآورش، تولید گاز و محصولات جانبی بوده و به عنوان یکی از پایدارترین تامین کنندگان انرژی در مملکت است.

وی در ادامه از بهره برداری فاز دوم « طرح بازیابی گازهای ارسالی به مشعل » به مناسب دهه فجر در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس خبرداد و اظهارداشت: این طرح بطور کامل به همت و تلاش متخصصان داخلی طراحی و اجرا شده است.

رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد گفت: حجم اولیه گازهای ارسالی به مشعل در این مجموعه 21 هزار متر مکعب در ساعت بوده که با اجرای فاز اول و دوم طرح مزبور تاکنون 14 هزار متر مکعب در ساعت از این گاز بازیافت شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به این جمله که فاز سوم طرح بازیابی گازهای ارسالی به مشعل در مسیر اقدام است، افزود: در این طرح گازهای ترش فشار متوسط ارسالی به مشعل جمع آوری و در واحد جدید بازیابی گازهای مشعل شیرین سازی شده و سپس به عنوان سوخت به مصرف پالایشگاه می‌‌‌رسد.

فیض تصریح کرد: طرح جامع بازیابی گازهای ارسالی به مشعل از جمله اهداف کلان و استراتژیک شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد است.

یک کارشناس نفت و گاز در شبکه کانون های تفکر ایران نیز در برنامه « رهیافت » رادیو اقتصاد گفت: صنعت نفت ایران با بیش از 100 ساله قدمت تا کنون فراز و نشیب های خیلی زیادی را تجربه کرده است.

عماد رفیعی در ادامه ضمن اشاره به برخورداری 92 درصد جمعیت کشور از نعمت گاز طبیعی افزود: این یک دستاورد بزرگی برای انقلاب اسلامی و ملت ایران است.

وی همچنین به بحث مصرف آینده انرژی در دنیا اشاره کرد واظهارداشت: حرکت بسیاری از کشورها امروز به سمت توسعه و مصرف بیشتر گاز است به این ترتیب مصرف گاز در جهان از رشد قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

این کارشناس نفت و گاز در شبکه کانون های تفکر ایران گفت: سبد مصرف گاز هر روز نسبت به گذشته بزرگتر و در مقابل سهم استفاده از سوخت های فسیلی با آلودگی بیشتر مثل زغال سنگ روز به روز بر مدار کاهشی قرار می گیرد.

وی افزود: انرژی گاز و انرژی های تجدیدپذیر تا افق 2040 از رشد قابل توجهی در سطح دنیا برخوردار خواهند شد.

رفیعی در این مصاحبه رادیویی یادآورشد: در حال حاضر سوخت گاز به عنوان یکی از پاک ترین منابع انرژی در راستای کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست بسیار مورد توجه جهانیان است.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی « نازنین کتابچی و محمدجواد طالبی »با هدف تبیین و تحلیل ابعاد مختلف یکی از مهمترین موضوعات روز در حوزه اقتصاد بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • تقدیر از عوامل برنامه ساز رادیو معارف

  • آیین معنوی خطبه خوانی پرسنل رادیو معارف در حرم کریمه اهل بیت سلام الله علیها

  • مجلس برای پایگاه های تابستانی ردیف بودجه اختصاص دهد

  • نشست مشترک معاون صدا با مدیران پخش شبکه های رادیویی

  • معاون صدا رسانه ملی مطرح کرد

  • شنا تا رعایت کامل بهداشت ممنوع!! رادیو سلامت بررسی می کند.

  • اقدامات سازمان بهزیستی برای رفع معضل حاشیه نشینی

  • آیین رونمایی از کتاب دستاورد بیست ساله رادیو معـارف

  • آیین رونمایی از کتاب دستاورد بیست ساله رادیو معـارف

  • افزایش 5 تا 7 درصدی قیمت کالاها