صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: سقف پرداخت وام ازدواج به جوانان با موافقت رئیس جمهوری از 10 به 15 میلیون تومان افزایش یافته است.

رضا شیران خراسانی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: این تسهیلات از منابع قرض الحسنه نزد بانک‌ها تامین خواهد شد.

وی همچنین اظهارداشت: اکثریت بانک‌ها با پرداخت وام قرض الحسنه میانه خوبی ندارد ولی چون این موضوع بصورت یک حکم و وظیفه قانونی نمود پیدا می‌کندبانک‌ها مکلف به پرداخت وام مورد نظر هستند.

یک عضو هیئت علمی دانشگاه و کار‌شناس پولی و بانکی نیز در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به بحث وام ازدواج جوانان گفت: این وام باید از محل قرض الحسنه بانک‌ها پرداخت شود و طبق قاعده سیستم مزبور نباید در این زمینه مشکل خاصی داشته باشند.

بیت الله اکبری مقدم افزود: مشکل اصلی سیستم بانکی در اینکه از منابع قرض الحسنه بانک‌ها استفاده غیر قرض الحسنه‌ای می‌کنند بنابراین اگر بخواهند از مجموع منابع قرض الحسنه‌ای که در اختیار آنان قرار می‌گیرد در مسیر قرض الحسنه استفاده کنند بدون تردید مشکلی نخواهند داشت.

وی همچنین اظهارداشت: در حال حاضر بانک‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستند و می‌خواهند از طریق منابع قرض الحسنه این موارد و مسائل را رفع کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه و کار‌شناس پولی و بانکی به رادیو اقتصاد گفت: یک زمانی رقابت سنگینی در بحث پرداخت سودهای بالا به سپرده گذاران بین بانک‌ها برقرار بود.

وی در ادامه افزود: بدون شک پرداخت سود بالا موجب افزایش شتابان هزینه بانک‌ها می‌شود بنابراین در چنین مواقعی اگر بانک‌ها منابع ارزان قیمت در اختیار داشته باشند در جبران این نوع هزینه‌ها بسیار راهگشا خواهد بود.

اکبری مقدم ضمن اشاره به این جمله که منبع قرض الحسنه به نوعی مایه آرامش سیستم بانکی بود، اظهارداشت: اگر منبع مورد اشاره بخواهد امروز در مسیر صحیح خود هزینه شود به یقین بانک‌ها دچار مشکل خواهند شد.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد یادآورشد: طبق قاعده مشکل بانک‌ها نباید مشکل قرض الحسنه باشد بلکه این سیستم باید از مسیرهای دیگر چالش‌ها و مشکلات خود را رفع و رجوع کنند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی در نمایشگاه قرآن تبیین شد

  • 2 هزار دقیقه ویژه برنامه شبکه های رادیویی به مناسبت آزاد سازی خرمهشر

  • نرخ رشد جمعیت ایران برمدار کاهش

  • معرفی دو کتاب "نگاهی به دعاهای قرآنی و عبادت روح زندگی" در برنامه ی اشاره

  • انس بیشتر با قرآن با ویژه برنامه ی "تلاوت های درخواستی"

  • آغاز تفسیر سوره مبارکه نجم در رادیو معارف

  • سحر خوانی ها، افطاری ها در ماه مبارک رمضان

  • نگاهی به وضعیت "دارو" در رادیو صبا

  • درخشش ژیمناستهای ترامپولین کشور در مسابقات قهرمانی آسیا

  • معرفی تازه های نشر قرآن کریم در غرفه های نور