صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: سالانه 100 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده و ناکارآمد با اعطای تسهیلات باید از سوی بخش خصوصی ایجاد شود.

هوشنگ عشایری در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد با تاکید بر اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه سالانه 100 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده باید ساخته شود، افزود: در راستای تحقق این مهم از سوی بخش خصوصی برای هر واحد مسکونی با میانگین 85 متر مربع مفید سالانه به 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه لازمه تحقق ساخت 100 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کمک دولت در جریان سرمایه گذاری به بخش خصوصی است، اظهارداشت: بر این اساس پس از صرف هشت ماه برنامه ای در لایحه بودجه 97 گنجانده شده که طبق آن در عرصه تولید مسکن یک چهارم سرمایه از سوی دولت تامین خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ادامه داد: با وجود این دولت با سرمایه گذاری دو هزار 500 میلیارد تومانی در بانکهای عامل با سود صفر درصد به همراه دو هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری با سود 18 درصدی از طریق بانکها یاری رسان بخش خصوصی در بخش مسکن می شود.

وی با اشاره به اینکه با احتساب میانگین این پنج هزار میلیارد تومان سازندگان مسکن در بافت های فرسوده در مجموع 9 درصد بهره با دوره بازپرداخت دوساله به تسهیلات موردنظر پرداخت می کنند، گفت: بر این اساس دولت در عمل با اعتبار هفت هزار و 500 میلیارد تومانی از محل منابع بانکی و پنج هزار میلیارد تومان بخش خصوصی به ساخت 100 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده تحقق می بخشد.

عشایری در پایان یادآور شد: علاوه براین به متقاضیان خرید مسکن نوساز شده در بافت های فرسوده نیز تسهیلاتی مانند حساب یکم با نرخ سود تا سقف 9و نیم درصد اعطا می شود.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی در نمایشگاه قرآن تبیین شد

  • 2 هزار دقیقه ویژه برنامه شبکه های رادیویی به مناسبت آزاد سازی خرمهشر

  • نرخ رشد جمعیت ایران برمدار کاهش

  • معرفی دو کتاب "نگاهی به دعاهای قرآنی و عبادت روح زندگی" در برنامه ی اشاره

  • انس بیشتر با قرآن با ویژه برنامه ی "تلاوت های درخواستی"

  • آغاز تفسیر سوره مبارکه نجم در رادیو معارف

  • سحر خوانی ها، افطاری ها در ماه مبارک رمضان

  • نگاهی به وضعیت "دارو" در رادیو صبا

  • درخشش ژیمناستهای ترامپولین کشور در مسابقات قهرمانی آسیا

  • معرفی تازه های نشر قرآن کریم در غرفه های نور