صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با اجرای طرح هایی در حوزه صنایع کوچک و متوسط طی سال آینده زمینه اشتغال 74 هزار و 500 نفر فراهم خواهد شد.

فرشاد مقیمی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: در راستای اشتغالزایی برای تحقق تبصره 18 لایحه بودجه 97 دولت با اجرای طرح هایی در حوزه های مختلف اقتصادی کشور جهت تامین منابع مورد نیاز از طریق ارائه تسهیلات، یارانه سود تسهیلات و ترکیب این منابع با منابع بانکی اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برای تحقق این مهم طرح هایی از سوی زیرمجموعه های مختلف دولت پیشنهاد شده تا در سال آینده زمینه اجرای آنها فراهم شود، اظهار داشت: بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از زیربخشهای اقتصادی کشور مسئولیت هایی در اجرای پروژه هایی که اشتغالزایی را رقم می زنند، عهده دار خواهد بود.

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به این طرح ها ادامه داد: این طرحها شامل توسعه پروژه های تولید پوشاک در 12استان، تولید سنگهای زینتی و جواهرات در 12 استان، حلقه های مفقوده خوشه های کسب و کار در 31 استان و کلینیک های صنعت در 10 مرکز استان خواهد بود.

وی درباره دیگر طرح های مورد نظر گفت: ایجاد و توسعه مراکز لجستیک در 50 شهرک صنعتی بزرگ، ایجاد و توسعه صنعت چرم و مصنوعات چرمی در هشت استان و رشته صنعت های پلاستیک و سنگ به ترتیب در 15 و هشت استان از جمله طرح هایی بوده که موجب اشتغالزایی در کشور خواهد شد.

مقیمی با بیان اینکه این طرح ها بر اساس آمایش سرزمینی و مطالعات ابتدایی در استانهای مورد نظر اجرا خواهد شد، افزود: تمامی دستورالعملهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بررسی شده و با لغو دستورالعمل های قدیمی و ابلاغ دستورالعمل های جدید گام های ارزنده در تحقق اشتغالزایی برداشته شده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس طی10 ماهه امسال در مقایسه با سالهای 95 و 94 از لحاظ تعداد حضور متقاضیان در شهرک های صنعتی 27 درصد و از نظر مساحت هم 82 درصد رشد ایجاد شده که این مهم نشان از بهبود فضای کسب و کار دارد.

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در پایان یادآور شد: باوجود اقدام های انجام شده یک هزار و 774 واحد صنعتی جدید طی 10 ماهه امسال در شهرک های صنعتی کشور افتتاح شده است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی در نمایشگاه قرآن تبیین شد

  • 2 هزار دقیقه ویژه برنامه شبکه های رادیویی به مناسبت آزاد سازی خرمهشر

  • نرخ رشد جمعیت ایران برمدار کاهش

  • معرفی دو کتاب "نگاهی به دعاهای قرآنی و عبادت روح زندگی" در برنامه ی اشاره

  • انس بیشتر با قرآن با ویژه برنامه ی "تلاوت های درخواستی"

  • آغاز تفسیر سوره مبارکه نجم در رادیو معارف

  • سحر خوانی ها، افطاری ها در ماه مبارک رمضان

  • نگاهی به وضعیت "دارو" در رادیو صبا

  • درخشش ژیمناستهای ترامپولین کشور در مسابقات قهرمانی آسیا

  • معرفی تازه های نشر قرآن کریم در غرفه های نور