صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ تنها بیماری آنفولانزای مرغی نبوده بلکه بیشتر سوء مدیریت و رهاسازی قیمت ها بدون نظارت در این بحث دخیل بوده است.

سید راضی نوری در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: برنامه ریزی و سیاست گذاری در مملکت باید به نحوی باشد که عموم مردم بتوانند با قیمت مناسب و آسان اقلام مورد نیاز زندگی خود را تهیه کنند.

وی همچنین اظهارداشت: رشد افسارگسیخته قیمت برخی از اجناس در مملکت به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

این عضو کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:سوء مدیریت و نبود نظارت کافی در بازار فشار زیادی به آحاد جامعه به ویژه طبقات ضعیف جامعه تحمیل می کند.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور نیز در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد گفت: مقوله افزایش یا کاهش تولید و همینطور افت و خیز قیمت تخم مرغ در بازار جزء حیطه فعالیت های کارشناسی دامپزشکی نیست.

علی صفرماکنعلی در ادامه ضمن اشاره به بیماری آنفولانزای حاد پرندگان افزود: این بیماری 11 سال پیش برای نخستین بار از تالاب بین المللی بندر انزلی وارد کشور شد.

وی همچنین اظهارداشت: سازمان دامپزشکی در طول این سالها بر اساس شرح وظایف، مسئولیت ها و ماموریت های محوله برای کنترل این بیماری از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که ویروس آنفولانزای مرغی تاثیر مخربی روی بحث جوجه ریزی و پرورش طیور دارد، گفت: سازمان طبق معمول با بروز بیماری در یک منطقه محدودیت ها و ممنوعیت هایی برای جوجه ریزی قائل می شود.

وی افزود: برای مثال سازمان دامپزشکی در شعاع خاصی از کانون بیماری آنفولانزای مرغی مجوزی مبنی بر جوجه ریزی صادر نمی کند و یا بر اساس ردیابی ویروس در یک منطقه موظف به تخلیه و معدوم سازی واحدهای مرغداری است.

ماکنعلی تصریح کرد: این مجموعه اقدامات باعث می شود جوجه ریزی با یک وقفه ای مواجه شود و یا مرغ ها در یک شرایطی به کشتارگاه اعزام شوند.

وی بیان داشت: البته بسته به اقتصادی یا غیر اقتصادی بودن یک واحد مرغ تخمگذار مالک تصمیم می گیرد زود یا دیر مرغ های خود را به کشتارگاه بعنوان پایان دوره اعلام کند.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور یادآورشد: تمامی این عوامل موجب می شود در فصولی از سال تعداد مرغ های موجود در واحدهای مرغ تخمگذار دارای نوسان سینوسی باشد و این نوسان روی بحث تولید تخم مرغ اثر می گذارد.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • تقدیر از عوامل برنامه ساز رادیو معارف

  • آیین معنوی خطبه خوانی پرسنل رادیو معارف در حرم کریمه اهل بیت سلام الله علیها

  • مجلس برای پایگاه های تابستانی ردیف بودجه اختصاص دهد

  • نشست مشترک معاون صدا با مدیران پخش شبکه های رادیویی

  • معاون صدا رسانه ملی مطرح کرد

  • شنا تا رعایت کامل بهداشت ممنوع!! رادیو سلامت بررسی می کند.

  • اقدامات سازمان بهزیستی برای رفع معضل حاشیه نشینی

  • آیین رونمایی از کتاب دستاورد بیست ساله رادیو معـارف

  • آیین رونمایی از کتاب دستاورد بیست ساله رادیو معـارف

  • افزایش 5 تا 7 درصدی قیمت کالاها