صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

همزمان با فرارسیدن اربعین سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، قائم مقام رئیس رسانه ملی با حضور در استودیوی پخش رادیو اربعین از نزدیک در جریان روند برنامه سازی و فعالیت های این شبکه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی موسوی مقدم، قائم مقام رئیس رسانه ملی در آستانه اربعین سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، با حضور در برنامه زنده رادیو اربعین ضمن تسلیت این ایام و خداقوت به عوامل و دست اندرکاران این شبکه گفت: قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا خلاصه، عصاره و چکیده "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" است که به منزله تکلیف سیاسی، شرعی، فردی و فرهنگی توسط حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان به نحو شایسته و بایسته در سال 61 هجری قمری صورت پذیرفت. ایشان با شهادت خود رسالت بزرگی که در آن مقطع حساس بر دوش داشتند، انجام دادند. منشور حادثه کربلا که از زبان حضرت امام حسین (ع) خارج شد این بود که "من از کربلا خارج نمی شوم مگر آنکه دین جدم را اصلاح کنم."
وی در ادامه با بیان اینکه امام حسین (ع) متناسب با مقتضیات و شرایط آن زمان تکلیف خود را به نحو شایسته انجام دادند، خاطرنشان کرد: ایشان بانگ برآوردند که اسلام آن چیزی نیست که امویان تبلیغ می‌کنند. سپس به تبیین و تشریح اسلام حقیقی پرداختند و با اهداء خون خود در روز عاشورا، منشور اسلام ناب و حقیقی را امضا کردند.
قائم مقام رئیس رسانه ملی با اشاره به حرکت حضرت زینب (س) و کاروان امام حسین (ع) پس از حادثه عاشورا برای پیام رسانی که مقدمه و آغازی بر راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) در زمان حال است، افزود: اتفاقی که پس از حادثه عاشورا باید رخ می‌داد، تبیین، تبلیغ، ترویج و نشر فلسفه عاشورا بود که با خطبه های کوبنده حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) که اوج این پیام رسانی بود، چهره منفور بنی امیه برملا شد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم همچنین از راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) به عنوان اتفاقی بی‌نظیر و باشکوهترین اجتماع میلیونی در جهان یاد و تصریح کرد: در دنیای کنونی که رسانه های غربی به دنبال تحریف این واقعیت بزرگ هستند، رسانه ها به ویژه رسانه ملی نقش بزرگی در راستای ثبت این رویداد بزرگ معنوی بر عهده دارند.
وی ضمن قدردانی از معاون صدا، قائم مقام این معاونت، مدیران و دست اندرکاران رادیو اربعین برای راه اندازی این شبکه رادیویی عنوان کرد: رادیو اربعین بسیار موفق عمل کرده است و خوشبختانه زائران اربعین حسینی (ع) ارتباط بسیار خوبی با این شبکه رادیویی برقرار کرده و خیلی از نیازهای خود را از طریق آن تأمین می‌نمایند. به همین خاطر صمیمانه از زحمات تمامی دست اندرکاران این رادیوی مناسبتی قدردانی می‌نمایم.
قائم مقام رئیس رسانه ملی نقش رادیو اربعین را در ایجاد فضای معنوی در مسیر پیاده روی اربعین (ع) بسیار پررنگ دانست و اظهار کرد: این شبکه رادیویی علاوه بر امواج رادیویی، از طریق اپلیکشن تلفن همراه نیز قابل دریافت است. همچنین با همکاری مسئولان کشور عراق، رادیو اربعین در مسیر پیاده روی اربعین حسینی (ع) نیز قابل دریافت بوده و زائران می توانند کلیه اطلاعات لازم خود را از طریق این شبکه رادیویی دریافت نمایند.

اخبار پربازدید

  • حقوق بی بشر

  • پخش مستند صاحب صدای ماندگار در "پنجره"

  • جاذبه های گردشگری کوالالامپور در سفرنامه خوانی

  • نگاهی به فرهنگ مردم مازندران  در ترانه باران

  • شاعرانه های زنده یاد «حسین پناهی» در « شاعر در آینه»

  • تاثیر رشد جمعیت در پیشرفت جامعه

  • «لوح خورشید» به مروجان و کتاب های جذاب اهدا می شود

  • برای چگونه شاد زیستن امشب با «کیمیا» همراه شوید

  • خط قرمزهای حریم خصوصی در «سوال بی سوال»

  • نگاهی به سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی در هفتانه»