صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رادیو صبا در برنامه خانواده محور«به وقت زندگی» به تاثیر خلاقییت در روابط خانوادگی روی جامعه پرداخت.


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه خانواده محور«به وقت زندگی» هر روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 با یکی از مسائل و موضوعات خانه و خانواده همراه مخاطبان می شود.

دکتر پگاه بیگری روانشناس و مشاوره خانواده درباره « خلاقیت در روابط خانوادگی» که عنوان موضوعی برنامه «به وقت زندگی» بود، گفت: خلاقیت یعنی خلق ایده های نو و ابتکار به خرج دادن.
خلاقیت یک فرآیندی است که باعث میشود حل مسئله در خانواده، مفهوم سازی صحیح قوانین در خانواده و اجرای قوانین در خانواده با همدلی و حضور همه اعضای خانواده صورت گیرد.
وی افزود: داشتن وحدت در خانواده نیازمند خلاقیت است ایجاد تعادل در صمیمیت ها نیز نیازمند خلاقیت است.
دکتر بیگلری یادآورشد که سلامت خانواده در سلامت جامعه تاثیر گذار است.
خانواده سالم و خلاق خانواده است که اعضای آن آرامش کافی دارند و از یکدیگر حمایت می کند و جامعه سالم را می سازند. خلاقیت در خانواده یعنی فقط به فکر خوراک، پوشاک و مسکن نباشیم سلامت روان اعضای خانواده نیاز مهم تر و جدی تری تلفی شود که لازمه آن صلح آرامش و حمایت در خانواده است.
کارشناس برنامه در ادامه بیان کرد، خانواده خلاق و سالم دارای آزادی است. البته به این معنی که این خانواده خوب دیدن، خوب شنیدن، خوب فکر کردن و در نهایت انتخاب خوب را آموختند و این موضوع را پذیرفتند که اعضای خانواده مثل هم فکر نمی کنند.
برای مثال مادر خانواده عامل مهربانی است و به اعضای خانواده می آموزد که با کمی گذشت و چشم پوشی می توان کدورت ها را رفع کرد و صداقت حاصل عشق و همدلی در خانواده است که صداقت در خانواده هم باعث شکل گیری روابط سالم و پایدار در جامعه می‌شود.
وی یکی از بهترین راه ها برای داشتن خانواده خلاق را بیان کردن ویژگی های مثبت اعضای خانواده دانست و عنوان کرد: از کوچکترین فرصت ها برای بیان نقاط قوت یک دیگر استفاده کنید که این یکی از راهکارهای داشتن خانواده خلاق و سالم است.
دکتر بیگلری در پایان گفت: ما به خانواده ی سالم، خانواده خلاق می گوییم. چون همیشه اعضای خانواده به دنبال راهکار جدیدی برای حمایت از یکدیگر هستند.
برنامه «به وقت زندگی» به تهیه کنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای آسیه گرجی و گزارشگری لیلا علاقه مند از ساعت 10 صبح همراه مخاطبان می شود.

اخبار پربازدید

  • رونمایی از 250 عنوان نمایش برای تولید در سال 1401 رادیو

  • رادیو با 206 برنامه سالروز فتح خرمشهر را گرامی میدارد

  • در سالروز فتح خرمشهر با رادیو اقتصاد همراه شوید

  • احترام به حریم شخصی سوژه طنز «صبح صبا»

  • پویش به عشق علی علیه السلام میلیاردی شد!

  • احیای ساختار و ارتقا مستند رادیویی هدف نخستین جشنواره مستند رادیویی پژواک

  • تجلیل از برترین های رمضان رادیو

  • پیام تسلیت معاون صدا در پی درگذشت هنرمند پیشکسوت مرحوم مهرداد عشقیان

  • پیام معاون صدای رسانه ملی به مناسبت روز رادیو

  • معاون صدا: دکتر حداد عادل مردی از جنس انقلاب و عرصه جهاد فرهنگی