صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

بهاءالدین خرمشاهی گفت: ایشان نهادها و سازمانها را انتخاب نکردند، بلکه نهادها و سازمان های علمی، فرهنگی و هنری با افتخار ایشان را برگزیدند.

بهاءالدین خرمشاهی، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در مراسم با اشاره به حضور و نقش‌آفرینی دکتر حدادعادل در چندین سازمان و نهادهای علمی و فرهنگی و ادبی چون بنیادسعدی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، و شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ایشان نهادها و سازمانها را انتخاب نکردند، بلکه نهادها و سازمان های علمی، فرهنگی و هنری با افتخار ایشان را برگزیدند.
وی همچنین "شرح مثنوی" استاد حداد عادل را یکی از آثار ارزشمند و بزرگ ایشان عنوان کرد و گفت: استاد حدادعادل با اینکه فیلسوف هستند شرح مثنوی را ابرفلسفی نکردند و کارهای عرفانی و صوفیان نکردند، ادبیات زده نکردند و همواره متعادل و معتدل و همه‌فهم کردند؛ یعنی برای آنها که طلب و خواهش در دلشان پیدا شده است، صاحب دل و صاحب نظری چون استاد حداد عادل درس ها را به 500 جلسه رساندند و گفتند.
استاد حدادعادل اثرگذار بر گروه‌های مختلف به ویژه جوانان است
دکتر علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، در آیین نکوداشت دکتر حدادعادل، گفت: دکتر حداد عادل صاحب نظر در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است و تلاش گسترده ایشان در زمینه های مختلف و آراستگی ایشان به ویژگی های ارزشمند و جاذبه هایی که در اذهان گروه های علمی، سیاسی و جوانان است باعث شده است بتوانند در گروه های مختلف اثر گذار باشند.
وی همچنین دکتر حداد عادل را اندیشمندی فرهیخته دانست و گفت: دکتر حداد عادل، فردی متدین، متعهد، انقلابی، ولایتمدار، بسیار امیدوار، خوش بین به آینده، و صاحب نظر در همه زمینه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.


بصیرت و دوراندیشی در حوزه علم و ادب ویژگی قابل توجه دکتر حداد عادل است
مجتهدی حسینی، دبیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در آیین نکوداشت »دکتر حداد عادل» به همت رادیو فرهنگ، گفت: بصیرت و دوراندیشی در حوزه علم و ادب ویژگی قابل توجه دکتر حداد عادل است35. سال پیش و در روزگاری که دستگاه ویدئو پدیده‌ای ممنوع و نامبارک، و رایانه ناشناخته بود دکتر حداد عادل تمام توانش را به کار گرفت تا به همه بباوراند که آموزش رایانه، در آینده، امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.
وی افزود: دکتر حداد عادل در زمان جنگ تحمیلی هم، همت گماشت تا بر همه بقبولاند که برای رسیدن به فردا، تربیت فرداییان فریضه است، و برای افروختن مشعل آموختن، باید المپیاد های علمی و ادبی از مدارس آغاز شود.دکتر حداد عادل همواره تربیت فرزندان متخصص و متعهد برای ایران را ماموریت اصلی خود می دانست تا ایران آبادتر و بلند آوازه تر، و الگوی جهان اسلام شود‌.
وی همچنین با اشاره به ساخته و پرداخته شدن بیش از 300 کتاب مرجع و بیش از 60 هزار واژه فارسی در سومین دوره حیات فرهنگستان زبان و ادب فارسی، گفت: این کارنامه روشن حاصل نمیشد مگر به مدد همراهی دو بال علم و ایمان دکتر حدادعادل.

اخبار پربازدید

  • رونمایی از 250 عنوان نمایش برای تولید در سال 1401 رادیو

  • رادیو با 206 برنامه سالروز فتح خرمشهر را گرامی میدارد

  • در سالروز فتح خرمشهر با رادیو اقتصاد همراه شوید

  • احترام به حریم شخصی سوژه طنز «صبح صبا»

  • پویش به عشق علی علیه السلام میلیاردی شد!

  • احیای ساختار و ارتقا مستند رادیویی هدف نخستین جشنواره مستند رادیویی پژواک

  • تجلیل از برترین های رمضان رادیو

  • پیام تسلیت معاون صدا در پی درگذشت هنرمند پیشکسوت مرحوم مهرداد عشقیان

  • پیام معاون صدای رسانه ملی به مناسبت روز رادیو

  • معاون صدا: دکتر حداد عادل مردی از جنس انقلاب و عرصه جهاد فرهنگی